Hormonálna nerovnováha vás nemusí vyviesť z rovnováhy

floating-leaf
floating-leaf

Hormonálna nerovnováha. Ako si s ňou poradiť?

Snáď nie je na svete žena, ktorá by sa nechcela cítiť vo svojom tele krásna. Každá sa chce cítiť čo najlepšie. Nezáleží na veku, ženy majú v sebe cit a zmysel pre krásu snáď od nepamäti. Niekedy sa však môže stať, že hoci sme na našom životnom štýle či aktívnom spôsobe života nič nezmenili, napriek tomu cítime zmenu k horšiemu. Príčina je častokrát jedna. Nerovnováha našich hormónov.

Ako spoznať hormonálnu nerovnováhu?

Hormonálnymi zmenami prechádzame od narodenia až po starobu celkom prirodzene. Zmeny sa dejú v našom organizme priebežne, pričom majú vplyv na náš rast a vývin, metabolizmus, náladu a v neskoršom veku i reprodukciu. Ak sa stane, že prestane fungovať jeden hormón, vplýva to na všetky ostatné a dochádza k stavu, ktorý sa nazýva hormonálna nerovnováha. Zvýšte teda svoju pozornosť, ak:

#1 Ste príliš často unavená alebo sa cítite slabá

Najmä ženy počas a po menopauze môžu pociťovať únavu, ktorú spôsobuje hormonálna nerovnováha. K zvýšenej únave môže tiež prispievať stres (konkrétne hormón kortizol produkovaný v nadobličkách).

Hormonálna nerovnováha únava - Megaprsia.sk

#2 Trpíte depresiami

Venujte pozornosť vášmu duševnému zdraviu. Pátrajte po príčinách vašej situácie a doprajte si stravu bohatú na vlákninu, vitamíny C, B, draslík, horčík. Všetky tieto prvky v sebe obsahuje napríklad fenikel, ktorý okrem toho, že vám dodá nový príval energie a chuti do života, má vplyv aj na zväčšenie objemu vášho poprsia. Nielenže získate novú silu do každého dňa, ale spolu s ňou môžete získať aj krásne prsia. Nezabúdajte na pravidelný pohyb, pretože ani prísunu endorfínov, inak nazývaných aj hormóny šťastia, nikdy nie je dosť.


Náš tip: Prečítajte si viac, ako je možné mať sexi prsia.


#3 Nadmerne sa potíte

Ak ste na sebe postrehli zvýšené potenie spôsobené návalmi horúčavy alebo často sa opakujúce potenie v noci, môže ho spôsobovať hormonálna nerovnováha. Všímajte si, kedy je vaše potenie najintenzívnejšie a čo ho spôsobuje.

#4 Cítite zmenšenie vášho sexuálneho apetítu

K tejto zmene môže prísť doslova zo dňa na deň. Nedostatok či vzájomná nesymbióza ženských hormónov môže mať za následok zníženie chuti na vaše sexuálne radovánky.

#5 Nadmerne vám vypadávajú vlasy

Hoci vekom je rednutie a vypadávanie vlasov viditeľnejšie u mužov, v období počas tehotenstva, po pôrode alebo v období menopauzy nie je tento jav zriedkavý ani u žien. Lekárskou terminológiou vysvetlené ide vlastne o to, že mužský hormón testosterón sa interakciou s enzýmami prítomnými vo vlasových folikuloch transformuje na dihydrotestosterón (DHT). Ten potom definuje vlasové folikuly ako cudzie telesá, začne na ne negatívne reagovať a vyraďovať vlasové folikuly z činnosti. To má za následok vypadávanie, a tým rednutie vlasov.

Hormonálna nerovnováha sa prejavuje únavou, depresiami, nadmerným potením, znížením libida či vypadávaním vlasov.

Ako si pomôcť k obnove hormonálnej rovnováhy?

  • Doprajte si vyváženú stravu. Pridajte do svojho jedálnička fenikel, avokádo, kokosový olej. Naopak, odstráňte nadbytok mäsových a mliečnych výrobkov, múčnych jedál z bielej múky a sacharidy. Nezabúdajte na dostatočný pitný režim.
  • Spravte si detoxikačnú kúru a odstráňte toxíny z vašej stravy (obmedzte konzumáciu kofeínu) aj z kozmetických výrobkov, ktoré používate (konzervanty, fluór v zubnej paste…). Myslite na zdravie vašich detoxikačných orgánov (pečeň, pokožka, obličky).
  • Obmedzte alebo úplne prestaňte s užívaním syntetických hormónov (hormonálna antikoncepcia či hormóny na podporu plodnosti).
  • Zaktivizujte svoje telo pohybom. Odporúčajú sa vyskúšať cviky na posilnenie panvového dna (Kegelove cviky).
  • Chráňte sa pred stresom, doprajte si potrebný a pravidelný spánok, venujte pozornosť správnemu dýchaniu, doprajte si čas pre seba, relaxujte, meditujte.
  • Zvoľte si prirodzený spôsob nadobudnutia hormonálnej rovnováhy. Užívajte výživové doplnky na prírodnej báze Feminox. Kombinácia sójových izoflavonoidov, jamu čínskeho, ženšenu, angeliky lekárskej,vápnika, vitamínu B a kyseliny listovej vám zaručí prirodzený a pre zdravie priaznivý návrat hormónov späť do rovnováhy.

Hormonálna nerovnováha riešenie - Megaprsia.sk

Zhrnutie:

  • Hormonálnymi zmenami prechádzame prakticky počas celého života. Dysfunkcia jedného hormónu vplýva na všetky ostatné hormóny v ženskom tele.
  • Nepodceňujte príznaky naznačujúce nerovnováhu hormónov.
  • Užívaním výživových doplnkov Feminox stabilizujete hladinu hormónov, chránite vaše kosti a cievy, spomaľujete starnutie, odstraňujete návaly horúčavy a zamedzujete náhlym zmenám nálad.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo