Krásne prsia s pribúdajúcim vekom? Dá sa to!

floating-leaf
floating-leaf

Roky pribúdajú a vy chcete mať krásne prsia? Poradíme vám, ako na to.

O ženskom poprsí sa toho narozprávalo už veľa. Po celé stáročia fascinuje mužov a je predmetom mnohých ženských diskusií. Máloktorá z nás je však s tým svojím úplne spokojná. Pochybnosti často prichádzajú najmä s pribúdajúcim vekom.

Keď prsia strácajú svoj tvar

Nie je tajomstvom, že s príchodom stredného veku ženy prechádzajú viacerými fyzickými zmenami. Prehlbovanie vrások, prvé prejavy menopauzy, objavujú sa prvé šediny. Jednou z týchto zmien je aj ochabovanie poprsia, strata jeho pevnosti a tvaru. Prvé zmeny na dekolte ste si pravdepodobne všimli v období tehotenstva a následne po ukončení dojčenia. Najmä dlhšie obdobie dojčenia si po čase vyberá svoju daň. Po tom, ako vám „odišlo“ materské mlieko, sa vaše prsné žľazy vrátili do pôvodných rozmerov. Možno ste pobadali dokonca zmenšenie o jednu konfekčnú veľkosť. Vtedy ste si pravdepodobne povedali, že „s tým sa predsa dá žiť“ a kúpili ste si krásnu novú podprsenku. Čo však robiť s ochabujúcim poprsím v neskoršom veku?


Náš tip: Pozrite si, ako si vybrať správnu podprsenku.


Prečo prsia po štyridsiatke začínajú „vädnúť“?

Odpoveď je jednoduchá. Pretože z vašej pokožky ubúda kolagén, ktorý je zodpovedný za jej pevnosť, pružnosť a celkový mladistvý vzhľad. Z rovnakého dôvodu sa na pleti tvoria vrásky. S pribúdajúcim vekom si preto treba pravidelne dopĺňať množstvo kolagénu a dostatočne pokožku hydratovať. Len tak bude dosť pevná, aby udržala tvar vašich pŕs.

Po 25. roku života sa obsah kolagénu v pokožke znižuje každoročne o 1,5 %

Tvar a veľkosť prsníkov ďalej ovplyvňuje tukové tkanivo. To sa nachádza v prsiach každej z nás. Postupom času však jeho množstvo prevláda nad množstvom spomínaného kolagénu. A keďže tuk je ťažší, prsia sú gravitáciou ťahané smerom nadol. V skoršom veku si to všimnú ženy, ktorým často skáče ručička na váhe. Pozor si preto treba dať aj počas tehotenstva. Jednou z príčin ochabnutých prsníkov bývajú práve prebytočné kilogramy získané počas tohto obdobia.

Medzi ostatné príčiny padajúceho dekoltu patrí aj nosenie nesprávnej podprsenky, nedostatočná starostlivosť (občasná masáž, hydratovanie pokožky a podobne) a zanedbávanie správneho cvičenia, resp. pohybu ako takého.

Ako spevniť a opäť vytvarovať prsia prirodzeným spôsobom?

Máte strach z invazívnych metód a hľadáte jednoduchšie, a zároveň lacnejšie riešenie? Nie každý sa odhodlá ľahnúť si pod nôž plastického chirurga, nech je akokoľvek šikovný. Navyše, každý operačný zákrok nesie určité zdravotné riziká. Vždy je preto lepšie zvoliť cestu, ktorá je čím najbližšie k prírode a šetrná k nášmu telu. Takáto pomoc existuje aj v prípade, že chcete svojim prsiam vrátiť podobu, ktorú mali pred rokmi. Kombinácia niekoľkých bylín spolu s dodržiavaním zásad zdravej životosprávy vrátane vhodného cvičenia sa ukázala ako účinná pomoc pri problémoch s ovísajúcim poprsím.

Tak, ako každý recept, aj ten na krásne prsia stojí a padá na správnych ingredienciách. Aké prísady by ste teda mali poznať?

  • Angelica sinensis je rastlina, ktorá podporuje zlepšenie prenosu živín do pŕs a pomáha zvýšiť hladinu látok potrebných na ich výrazný rast.
  • Damiana je známe indiánske afrodiziakum, a zároveň prírodný prostriedok na úpravu hormonálnej rovnováhy, ktorá je dôležitá aj pre vzhľad vašich pŕs.
  • Senovka grécka, známa aj pod názvom fenugreek pomáha stimulovať tvorbu materského mlieka je výdatným zdrojom fytoestrogénov, flavonoidov a saponínov. Jej výťažky podporujú tiež rast prsníkov. Primiešaním feniklu si z neho môžete urobiť chutný čaj. Môžete po nej siahnuť, aj keď nie ste tehotná.
  • Divoký yam je takisto jednou z látok, ktorá vám pomôže na ceste za pevnými prsiami. Priaznivo totiž ovplyvňuje pomer tukových a svalových tkanív v tele. Priamo teda ovplyvňuje aj tvar ženského poprsia.

Senovka na krásne prsia - Megaprsia.sk

Ak hľadáte jednoduché a pohodlné riešenie, a zároveň produkt, ktorý obsahuje tieto účinné látky, skúste tabletky BreastEXTRA+. V kombinácii s vyváženou stravou bohatou na ovocie, zeleninu, bielkoviny a proteíny, dostatkom spánku a pravidelným pohybom sa výsledky dostavia už o niekoľko týždňov. Objednajte si tabletky na prirodzené zväčšenie pŕs a získajte väčšie, pevnejšie a ideálne tvarované prsia aj bez plastiky!

Ako teda prsiam vrátiť stratenú pevnosť a želaný tvar?

  • správnou kombináciou účinných látok, ktoré stimulujú rast tkaniva prsných žliaz,
  • nosením správnej podprsenky,
  • zdravou životosprávou vrátane 8-hodinového spánku,
  • vhodnou starostlivosťou o pokožku pŕs, teda pravidelnou hydratáciou a masážou,
  • užívaním prírodných výživových doplnkov.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo