Máte ovisnuté prsia? Zbavte sa týchto zlozvykov.

floating-leaf
floating-leaf

Toto sú zlozvyky, ktoré spôsobujú ovisnuté prsia.

Ženy v každom veku chcú byť príťažlivé a mať pekné prsia. Pekné prsia sú aj pevné prsia. Čo sa skrýva pod oblečením žien, to vedia len ony a ich partneri. Ak nie ste spokojná s tvarom vášho poprsia, možno robíte niektoré z týchto chýb. Ktoré zlozvyky spôsobujú ovisnuté prsia?

1. Sprchovanie v teplej vode

Možno ste ani netušili, že sprchovanie v teplej vode neprospieva tvaru vašich pŕs. Po teplej sprche ostáva všetko príliš uvoľnené. Jednoduchý a účinný spôsob, ako prsia spevniť, je, že každé sprchovanie ukončíte osprchovaním chladnou vodou práve v oblasti hrudníka. Tento postup vaše prsia krásne prekrví, napne pokožku a spevňuje prsné tkanivo. Zmeňte teda tento váš zlozvyk a výsledky sa dostavia zanedlho. Za vašu spokojnosť to stojí.

2. Nosenie nesprávnej alebo nenosenie podprsenky

Ó, áno. Od určitého veku sa neodporúča nosiť prsia len tak na voľno. Správna podprsenka podporí a spevní vaše prsia. Netreba “pchať” prsia do menšej veľkosti. Po prvé, nevyzerá to dobre a po druhé, spôsobí to viac škody ako úžitku.

Košík podprsenky by mal kopírovať líniu prsníka a obvod podprsenky by mal priliehať tesne k telu.

Ak neviete, aká veľkosť je pre vás tá správna, poraďte sa v predajni so spodnou bielizňou. Je možné, že zistíte, že celý život nosíte nevhodný typ alebo veľkosť podprsenky.


Náš tip: Pozrite si infografiku, ako si vybrať správnu podprsenku.


3. Nesprávne alebo žiadne vyživovanie

Vaše prsia potrebujú pozornosť. Vekom ovisnuté prsia nie sú veľmi sexy. Preto im doprajte zvýšenú starostlivosť. Okrem toho, že po sprche chladnou vodou sa prsia prekrvia a napnú, tak aj potom si vyžadujú opateru. Ideálne je, ak si po sprche vymasírujete prsia krémom.

Jemnými krúživými pohybmi zdola nahor masírujte každý prsník zvlášť. No starostlivosť len zvonku nestačí. Je potrebné doplniť aj vitamíny zvnútra. Ideálne na pevné poprsie sú vitamíny E, A a C.

Masáž na ovisnuté prsia - Megaprsia.sk

4. Necvičíte

Ak ste si mysleli, že cvičenie nie je nevyhnutné, nie je to pravda. Aj na hrudi máte svaly. A keď nie sú spevňované, ovísajú. Ale dobrá správa je, že nemusíte hneď letieť do posilňovne. Cviky na prsia zvládnete aj doma. Ideálne sú jednoduché a krátke cviky, ktoré vyvíjajú tlak na prsia. Môžu to byť napríklad kľuky na kolenách, rozpažovanie s fľašou v ľahu na chrbte alebo pritláčanie dlaní k sebe vo výške pŕs. Ak budete cvičiť doma, nezabudnite na dobrú športovú podprsenku, ktorá podrží prsia v správnej polohe počas cvičenia.

Ak chcete vybehnúť medzi ľudí a cvičiť tam, najlepším riešením pre spevnenie pŕs je plávanie. Nie nadarmo sa štýl “prsia” volá prsia. Posilňuje presne tie svaly, ktoré robia prsiam dobre.


Náš tip: Prečítajte si viac o správnych cvikoch na prsia.


Stačí sa teda zbaviť týchto zlozvykov

  • sprchovanie v teplej vode,
  • nosenie nesprávnej alebo nenosenie podprsenky,
  • nesprávne alebo žiadne vyživovanie,
  • necvičenie

a spevnené a pekne tvarované prsia môžu byť aj vaše. Vyskúšajte a zistíte, že len týmito malými zmenami v živote, dokážete zmeniť tento kúsok tela na nepoznanie.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo