Wild yam – bylinka pre väčšie prsia bez plastiky

floating-leaf
floating-leaf

Wild yam vám zabezpečí nielen väčšie prsia, ale ešte oveľa viac

Väčšie a pevnejšie prsia bez plastickej operácie, hormonálna rovnováha a bezproblémová menštruácia – to všetko sľubuje užívanie jednej z bylín s obsahom fytoestrogénov wild yam. Ak sa chcete dozvedieť o tejto zaujímavej rastlinke viac, čítajte ďalej.

Bylinky na zväčšenie pŕs – ako fungujú?

Určite ste už počuli o jednom z prirodzených spôsobov zväčšenia poprsia za pomoci byliniek. Ako to funguje? Rastliny s obsahom tzv. fytoestrogénov – látok prírodného pôvodu, ktorých účinky sú podobné ľudskému hormónu estrogén, podporujú činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním, ku ktorým patria aj prsné žľazy. Zabezpečujú tiež lepšie prekrvenie prsných svalov, lepšie vyživovanie prsníkov a predovšetkým ovplyvňujú produkciu estrogénov, ktoré stimulujú rast prsnej žľazy.


Náš tip: O účinkoch ďalších byliniek na zväčšenie pŕs si prečítajte v článku Poznáte bylinky na zväčšenie pŕs? K ďalším prirodzeným spôsobom zväčšenia pŕs patria aj Prístroje na zväčšenie pŕs.


Čo je wild yam?

Rastlina wild yam je známa aj pod označeniami divoký yam alebo jam čínsky a tiež pod latinským názvom dioscorea villosa a uchu lahodiacim prekladom diskóra huňatá. Wild yam má svoj pôvod v Amerike, no vyskytuje sa aj v Ázii. Túto rastlinu používali ľudia po stáročia v tradičnej medicíne – jej účinky poznali už starí Aztékovia a Mayovia. Na terapeutické účinky sa využíva jej hľuzovitý koreň, ktorý svojím tvarom pripomína sladké zemiaky.

Wild yam obsahuje tzv. fytoestrogény. Za pozitívne účinky rastliny je zodpovedná konkrétne látka diosgenín, ktorá ovplyvňuje produkciu niektorých hormónov, ako sú estrogén alebo dehydroepiandrosterón (DHEA). Pozitívne vplýva najmä na:

  • odstraňovanie ťažkostí s menštruáciou – kŕče, nepravidelná menštruácia, silné krvácanie, zmiernenie predmenštruačného syndrómu,
  • zmiernenie nepríjemných príznakov menopauzy – zmeny nálad, návaly tepla, potenie,
  • eliminácia únavového syndrómu a dodanie celkovej vitality,
  • spomalenie procesu starnutia organizmu.

Vzhľadom na obsah estrogénov v tejto rastline ju vedci skúmajú aj z hľadiska možného vplyvu na rakovinu prsníka. Hoci sa jej účinky spájajú najčastejšie so zdravím žien, ovplyvňuje aj hormonálnu hladinu u mužov. Okrem toho pomáha pri svalových kŕčoch, pozitívne ovplyvňuje krvný tlak a hladinu cholesterolu v krvi. Jej potenciálne využitie je aj pri liečbe reumatoidnej artritídy.

Wild yam je rastlina, ktorá obsahuje fytoestrogény a látku diosgenín, vďaka ktorým napomáha k zväčšeniu prsníkov.

Wild yam na rast pŕs

Okrem obsahu samotných fytoestrogénov, ktoré sú dôležité pre rast prsnej žľazy a celkové zdravie prsníkov, pôsobí wild yam tiež na produkciu prolaktínu. Ide o hormón hypofýzy, ktorý spúšťa tvorbu materského mlieka, ovplyvňuje činnosť vaječníkov a pôsobí na rast prsnej žľazy. Hladina prolaktínu sa prirodzene zvyšuje dojčením. Ak však nedojčíte, množenie buniek prsnej žľazy dokážete ovplyvniť práve užívaním extraktu z wild yam, ktorý stimuluje jeho tvorbu.

Wild yam prsia

Ako užívať wild yam?

Aby ste dosiahli zväčšenie a spevnenie pŕs, wild yam môžete užívať zvonku i zvnútra. Z kôry wild yam si jednoduchým spôsobom môžete vyrobiť masť, ktorou si budete prsia masírovať. Ostrúhajte vonkajšiu kôru wild yam a vnútornú časť dôkladne rozmixujte. Ako sme písali už v našom staršom článku, samotná masáž pŕs napomáha k ich zväčšeniu.

Pre vnútorné použitie sú vhodné sušené extrakty, čaje alebo tablety s obsahom wild yam. Vhodná je aj kombinácia wild yamu s inými bylinkami, ktoré podporujú rast pŕs. Takéto látky v sebe obsahujú tabletky na zväčšenie pŕs BreastEXTRA+. Je to prírodný výživový doplnok, ktorý okrem wild yam obsahuje aj výťažky z rastlín angelika čínska, fenikel, senovka grécka, serenoa plazivá a sója. K zvyšovaniu pružnosti pokožky prispieva pridaný kolagén.

Zhrnutie

  • Wild yam je rastlina, ktorá ovplyvňuje hladinu hormónov a s tým súvisiace pochody v ľudskom organizme.
  • Vďaka obsahu diosgenínu sa používa aj v prípravkoch na rast pŕs.
  • Jedným z výživových doplnkov s obsahom wild yam sú aj tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo