Damiana má (takmer) zázračné účinky. Pôsobí aj na zväčšenie pŕs

floating-leaf
floating-leaf

Zväčšenie pŕs môžete dosiahnuť aj pomocou byliniek. Damiana je jednou z nich

Ak túžite po väčších prsiach a preferujete prírodnú cestu, práve pre vás sú tu užitočné bylinky. Ľudové liečiteľstvo aj súčasná medicína využívajú účinky mnohých byliniek s obsahom fytoestrogénov, ktoré vám pomôžu na ceste k väčším a plnším prsiam.

Čo je damiana a aké sú jej účinky?

Damiana (lat. turnera diffusa), známa aj pod označením pastala rozprestretá, je malý krík so žltými kvetmi, ktorý vôňou pripomína náš harmanček. Prirodzene sa vyskytuje najmä na suchých slnečných stranách svahov Strednej a Južnej Ameriky a umelo sa dostala aj do Afriky. Dnes sa pestuje predovšetkým v Mexiku, Bolívii, Brazílii, Texase a Kalifornii. Z kríka sa využívajú najmä listy.

V ženských kruhoch je táto bylinka známa už niekoľko storočí známa vďaka svojim afrodiziakálnym účinkom. Toto pôsobenie na ženský organizmus poznali už starí Mayovia. V minulosti sa preto damiana využívala predovšetkým na prípravu čaju, ktorý si ženy pripravovali z listov a pili asi hodinu pred sexuálnym stykom. Do Európy sa damiana dostala na prelome 17. a 18. storočia prostredníctvom španielskych misionárov.

Z odborného hľadiska damiana stimuluje hladinu progesterónu, a zvyšuje tak chuť na sex. Hoci ako afrodiziakum sa dá použiť pre mužov aj pre ženy, na ženy v tomto ohľade pôsobí lepšie.

Okrem toho damiana upravuje hormonálnu rovnováhu, vďaka čomu pomáha pri bolestivej a nepravidelnej menštruácii a takisto zmierňuje výkyvy nálad a podráždenosť pri nástupe menopauzy.

Damiana - prsia

Damiana má však preukázateľne pozitívne účinky aj v iných oblastiach. Má pozitívny vplyv predovšetkým na:

  • prostatu – užíva sa pri jej zväčšení,
  • močové ústrojenstvo – používa sa na liečbu chorôb močového mechúra a močových ciest,
  • trávenie a metabolizmus – užíva sa pri zápche a tráviacich problémoch, vyrovnáva hladinu krvi v cukru,
  • psychiku – dodáva energiu, zlepšuje duševnú vitalitu, odbúrava stres, depresie, nepokoj a nespavosť,
  • kašeľ – podporuje vykašliavanie hlienov a potláča suchý kašeľ.

Damiana alebo pastala rozprestretá je bylinka, ktorá pôsobí ako afrodiziakum, upravuje hormonálnu rovnováhu, pozitívne vplýva na psychiku a na ďalšie časti ľudského organizmu.

Damiana pre väčšie prsia

S účinkom damiany na hladinu progesterónu súvisí aj jej schopnosť podporiť rast pŕs. Keďže pomáha stimulovať činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním, podporuje teda aj činnosť prsných žliaz. Zaujímavosťou je, že damiana je známa dokonca aj vďaka jej preventívnemu používaniu proti rakovine prsníka.

Náš tip: Ďalším neinvazívnym spôsobom na zväčšenie pŕs je aj použitie viacerých prístrojov. Prečítajte si viac v našom článku Poznáte prístroje na zväčšenie pŕs?

Pomôžu aj ďalšie bylinky

Okrem samotnej damiany boli účinky na zväčšenie pŕs pozorované aj u ďalších byliniek. Patria medzi ne angelica sinensis, senovka grécka, wild yam či saw palmetto. Tieto rastliny obsahujú tzv. fytoestrogény – látky prírodného charakteru, ktoré pôsobia ako klasické ženské hormóny. Práve tie v kombinácii s tzv. izoflavónmi dokážu stimulovať ženský organizmus k vytváraniu tkaniva prsnej žľazy, čím dochádza k rastu pŕs a ich výraznému zväčšeniu prirodzenou cestou.

Náš tip: O ďalších bylinkách s podobným účinkom si prečítajte v článku Poznáte bylinky na zväčšenie pŕs?

Kde kúpiť Damianu?

Damianu môžete kúpiť v lekárňach alebo špecializovaných internetových obchodoch. K dispozícii je vo forme sušenej vňate alebo extraktu v prášku či kapsuliach.

Ak ju však pre vyššiu účinnosť chcete skombinovať s inými bylinkami, siahnite radšej po špecializovanom prípravku, ktorý ich obsahuje. Komplex vyššie uvedených bylín obsahujú tabletky na zväčšenie prś BreastEXTRA+.

Zhrnutie

  • Damiana patrí k bylinkám, ktoré vám pomôžu k väčším prsiam prirodzenou cestou.
  • K ďalším podobným rastlinám patria aj angelica sinensis, senovka grécka, wild yam či saw palmetto.
  • Zmes výťažkov z týchto bylín a ďalších prírodných extraktov obsahujú tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo