Poznáte prístroje na zväčšenie pŕs?

floating-leaf
floating-leaf

Prístroje na zväčšenie pŕs – oplatí sa po nich siahnuť? 

Ktorá žena by netúžila po krásnych a veľkých prsiach? Poháňané touto túžbou siahajú mnohé z nás po osvedčených i menej osvedčených prípravkoch či prístrojoch. Áno, zväčšenie pŕs sľubujú aj mnohé prístroje vyvinuté na tento účel. Niektoré z nich sú určené na domáce použitie, iné sa používajú v salónoch krásy. Naozaj sa však oplatí po nich siahnuť?

#1 Vákuová pumpa

Jednou z prístrojových možností na zväčšenie pŕs je tzv. vákuová pumpa. Prístroj pozostáva spravidla z anatomicky tvarovaných priehľadných prísaviek, ktoré majú tvar zvona či misky a samotnej pumpy. Zvony je potrebné pripevniť na prsia tak, aby na ne vzduchotesne dosadli. Pomocou pumpy sa vytvorí vákuum, zvýši sa prísun krvi do prsníkov, následkom čoho sa prsníky stávajú citlivejšími a plnšími. 

Mnohé ženy dávajú vákuovým pumpám prednosť pred plastickou operáciou, a to aj vďaka neporovnateľne nižším nákladom na ich obstaranie. V porovnaní s chirurgickým zväčšením pŕs ich čaká totiž investícia len vo výške desatiny nákladov.

Prístrojová pumpa na zväčšenie prsníkov

V minulosti sa vákuové pumpy považovali sa doslova zázračný prístroj na zväčšenie pŕs. V poslednom období sa však ukazuje, že ich použitie nemusí byť práve najlepším spôsobom. Dá sa však predpokladať, že v tomto prípade ide skôr o dočasný opuch, ako ozajstné zväčšenie pŕs. Hoci predajcovia sľubujú, že použitím vákuovej pumpy zväčšíte svoje prsia bezbolestne a rýchlo aj bez pomoci chirurga, niektoré zdroje naopak uvádzajú, že v tlak na prsia môže byť škodlivý. Naťahovanie prsníkov môže poškodiť tkanivo, mliečne kanáliky i pokožku pŕs a viesť k vzniku strií, či dokonca až k deformácii prsníka.

Takáto úprava navyše vydrží približne dva roky, potom je potrebné celú procedúru zopakovať.

Pumpičky na zväčšenie pŕs sa tiež neodporúča používať po dlhšiu dobu.

Vákuové pumpy pomáhajú vytvoriť vákuum, ktorého pôsobením sa zvýši prísun krvi do prsníkov. Celú procedúru treba po dvoch rokoch zopakovať.

#2 Elektrická stimulácia

Ďalšou z prístrojových možností na zväčšenie objemu pŕs je tzv. elektrická stimulácia, známa tiež pod názvom myostimulácia, ktorá sa vykonáva pomocou myostimulátora. Táto metóda sa používa v medicíne i v kozmetike už viac ako 30 rokov.

Myostimulátor je prístroj, ktorý slúži na spevňovanie svalstva. Používa sa predovšetkým pri chudnutí a formovaní postavy, odstraňovaní celulitídy a zväčšovaní objemu svalstva. Elektrostimulátor pritom stimuluje krvný a lymfatický obeh, a zasahuje pritom aj hlboko uložené svalové skupiny. Prístroj teda v podstate simuluje účinky fyzického cvičenia.

Prístroj na elektrické zväčšenie pŕs

Z tohto hľadiska môže byť použite tejto metódy opodstatnené. Myostimulácia posilňuje prsné svaly, čím ich zbavuje ochabnutia a dokáže zlepšiť ich tvar, a to najmä po tehotenstve a dojčení. Nerátajte však s tým, že elektródy na tvarovanie pŕs vám pomôžu zväčšiť prsia o niekoľko veľkostí – to žiaľ nie je možné.

K výhodám tejto terapie patrí fakt, že je bezbolestná a výsledky by mali byť veľmi rýchlo viditeľné. Na druhej strane však vyžaduje dlhšia doba terapie – odporúča sa minimálne 10 – 15 ošetrení trikrát do týždňa, pričom trvanie jednej procedúry je približne 30 minút.

Pred procedúrou sa však poraďte s lekárom. Ku kontraindikáciám použitia prístroja patria totiž mastopatia (nezhubné ochorenie prsníkov charakteristické tvorbou cýst a uzlíkov v prsnej žľaze) alebo výskyt akýchkoľvek útvarov a cýst v prsníkoch. Procedúru by ste mali vynechať tiež v čase menštruácie a tehotenstva, ale aj akútnych bakteriálnych či vírusových infekciách.

Myostimulátor sa neodporúča používať ľuďom, ktorí trpia na srdcovo-cievne ochorenia, obličkové ochorenia či ochorenia pečene, rovnako ani pacientom so zhubným nádorom či kovovým implantátom.

Myostimulátor podporuje spevňovanie prsného svalstva, nedokáže však zväčšiť prsia o niekoľko veľkostí. Terapia je dlhodobá a vyžaduje schválenie lekárom.

#3 Laserové zväčšenie prsníkov

Na zväčšenie pŕs má údaje pôsobiť aj laserová terapia, ktorá sa vykonáva pomocou svetelného prístroja na zväčšenie pŕs, teda lasera. Pokožka sa pomocou infračerveného svetla zohrieva pomaly a jemne po dobu približne 15 minút. Teplo účinkuje tak, že pokožku prehrieva, následkom čoho dochádza k spevneniu, resp. zdvihnutiu ochabnutých prsníkov.

Terapia pripomína masáž lávovými kameňmi. Po aplikácii sa môže objaviť na prsníkoch začervenania, ktoré je však dočasné. Výsledkom procedúry by mali byť viditeľne väčšie prsníky a predovšetkým zdvih, konkrétne výsledné parametre sa však u jednotlivých žien líšia.

svetelný prístroj na zväčšenie pŕs

K výhodám tohto spôsobu zväčšovania prsníkov patrí rovnako ako pri ostatných prístrojových spôsoboch fakt, že ide o neinvazívny a nechirurgický spôsob tvarovania prsníkov. Procedúra je príjemná a pohodlná a svetelný prístroj na zväčšenie pŕs nevyžaduje použitie znecitlivujúceho krému. Terapia je však dlhodobá – odporúča sa 6 – 8 procedúr každý 1 – 2 týždne a následne aspoň jedna udržiavacia procedúra každé tri mesiace. Výsledky sú viditeľné až po troch až šiestich mesiacoch od jej skončenia.

Laserová terapia je založená na prehrievanie pokožky pomocou infračerveného svetla, čo vedie k zdvihnutiu ochabnutých prsníkov. Terapia je dlhodobá, vyžadujú sa aj udržiavacie procedúry.

#4 Masážne prístroje na zväčšenie pŕs

Ďalšou skupinou prístrojov na zväčšenie pŕs sú rôzne masážne prístroje, resp. masážne stimulátory, ktoré majú zabezpečiť lepšie prekrvenie prsníkov, čo má prispieť k ich optimálnemu tvarovaniu a prípadne aj zväčšeniu. K výhodám týchto prístrojov patrí to, že masáž nie je bolestivá, spravidla býva naopak príjemná.

Masážny prístroj na zväčšenie pŕs

Ako sme už písali v našom staršom článku Masáž pŕs napomáha k ich zväčšeniu. Je to naozaj pravda?, masáže môžu byť naozaj účinné. Na tento účel vám však rovnako dobre poslúži aj masáž, ktorú dokážete urobiť vlastnými rukami. Dôležitá je však pravidelnosť – najlepšie dvakrát denne po dobu približne 15 minút.

Prirodzené zväčšenie pŕs – dá sa to aj inak

Hoci prístrojové zväčšenie prsníkov patrí nepochybne k tým menej invazívnym spôsobom, ako je možné prsia zväčšiť, pri ich použití treba rátať s dlhodobou terapiou a relatívne vysokými investíciami na obstaranie prístroja alebo absolvovanie procedúr v špecializovanom štúdiu. Investície sú na druhej strane samozrejme neporovnateľne nižšie ako v prípade plastiky pŕsvýsledok však nemusí byť trvalý a spravidla sú potrebné aj ďalšie udržiavacie procedúry.

Ak hľadáte iné – rýchlejšie riešenie, odporúčame vám siahnuť po výživových doplnkoch, ktoré obsahujú fytoestrogény – prírodné látky, ktoré majú podobné účinky ako ľudský hormón estrogén. Tieto látky stimulujú organizmus k vytváraniu tkaniva prsnej žľazy, čo má za následok rast poprsia prirodzenou formou.

Takéto látky v sebe obsahuje prírodný výživový doplnok BreastEXTRA+. Sú to tabletky na zväčšenie pŕs, ktoré pozostávajú zo špeciálne navrhnutej zmesi výťažkov z rastlín, ako sú angelika čínska, fenikel, jam čínsky, senovka grécka, serenoa plazivá a sója.

Pri užívaní 2 tabletiek dvakrát denne môžete na sebe prvé výsledky pozorovať už po 10 dňoch užívania.

Zhrnutie

  • Prístroje na zväčšenie pŕs patria k menej invazívnym spôsobom tvarovania poprsia.
  • Pre dosiahnutie viditeľných účinkov je spravidla potrebná dlhodobá terapia.
  • Pre rýchlejší účinok zvoľte prírodný doplnok s obsahom fytoestrogénov, akými sú tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo