Fytoestrogény a ich vplyv na ženský organizmus

floating-leaf
floating-leaf

Majú fytoestrogény skutočne vplyv na rast pŕs a iné funkcie v ženskom organizme?

Počuli ste už niečo o fytoestrogénoch? Že nie? Fytoestrogény sú vlastne prírodné estrogény. Majú vplyv na rôzne funkcie v ženskom organizme. Ktoré sú to? Čítajte ďalej.

Čo sú fytoestrogény?

Fytoestrogény sú prírodné látky, ktoré majú podobný účinok ako ľudský hormón estrogén. Estrogén je najdôležitejší ženský pohlavný hormón. Je zodpovedný za rast a vývoj sekundárnych pohlavných znakov vrátane pŕs, rozšírenia panvy a zvýšeného množstva telesného tuku v oblasti zadku, stehien a bedier. Prispieva tiež k menšiemu ochlpeniu u žien v porovnaní s mužmi.

Produkcia estrogénu vo zvýšenej miere sa končí približne okolo 25. roku, preto je vhodné tento hormón doplniť v prírodnej forme.  Fytoestrogény majú pozitívny vplyv na znižovanie hladiny cholesterolu a krvného tlaku, potláčajú nepríjemné príznaky menopauzy, znižujú riziko vzniku osteoporózy, a dokonca i niektorých druhov rakoviny. Sú to nesteroidné látky, z ktorých najvýznamnejšie skupiny tvoria izoflavóny, lignány a kumestany. Najväčšiu skupinu tvoria izoflavóny.

 • Izoflavóny tvoria najväčšiu skupinu fytoestrogénov a sú tiež najviac preskúmané. Najsilnejšie vlastnosti estrogénu majú pritom genisteín a daidzeín. Izoflavóny majú antioxidačné účinky a spomaľujú starnutie. Obsahujú ich napríklad sója a strukoviny ako cícer, šošovica a fazuľa.
 • Lignany chránia zdravie prsného tkaniva. Zmierňujú nepríjemné príznaky menopauzy a pôsobia aj ako prevencie niektorých onkologických ochorení. Obsahujú ju napríklad ľanové semienka, šošovica, fazuľa a jahody.
 • Kumestany pôsobia dokonca silnejšie ako izoflavóny. Je ich však veľmi veľa a len niektoré z nich majú účinky ako estrogén. Obsahuje ich najmä ďatelina lúčna, klíčky sóje alebo bôby vigna.

Fytoestrogény nájdete v potravinách, ktoré sú aj u nás veľmi jednoducho dostupné.

Sója zdroj fytoestrogénov - Megaprsia.sk

Fytoestrogény a prsníky

Okrem vyššie spomínaných účinkov na zdravie človeka fytoestrogény tiež ovplyvňujú prsné tkanivo. Existujú tvrdenia, že fytoestrogény dokonca napomáhajú k rastu prsníkov. A naozaj, v rôznych kultúrach po celom svete ženy užívajú rôzne bylinky či potraviny na zväčšenie pŕs. A aj moderná veda si uvedomuje ich úlohu v tejto oblasti.
A nielen to. Výskumy dokazujú, že fytoestrogény môžu mať dokonca aj antikarcinogénny účinok. Predpokladá sa to predovšetkým preto, že u ázijských žien, ktoré konzumujú stravu bohatú na sóju, sa rakovina prsníka vyskytuje len zriedka. Užívanie fytoestrogénov má preventívny účinok aj u žien, ktoré rakovinu prsníka prekonali.


Náš tip: Pozrite si aj video, ako môžete zväčšiť svoje prsia.


Fytoestrogény a menštruácia

Fytoestrogény dokážu pomôcť aj pri bolestivej menštruácii. Tým, že napomáhajú k udržiavaniu hormonálnej rovnováhy, prispievajú aj k hladkému priebehu menštruačného cyklu. Zmierňujú príznaky predmenštruačného syndrómu, nepravidelnej menštruácie a pomáhajú potláčať aj nepríjemné príznaky menopauzy.

Pomôžte si s BreastEXTRA+

Rastliny, ktoré obsahujú fytoestrogény, obsahujú aj prémiové tabletky na rast pŕs BreastEXTRA+. Tieto prírodné látky stimulujú ženský organizmus k tomu, aby produkoval tkanivo prsnej žľazy, čo má za následok rast pŕs, ich spevnenie a ideálne vytvarovanie. Užívanie tabletiek zároveň prispieva k zníženiu menštruačných bolestí.
Sú to predovšetkým:

 • Sója. Konkrétne sójové izoflavonoidy ako najvýznamnejšie fytoestrogény sa vo veľkej miere viažu na estrogénové receptory priamo v tkanivách pŕs, čím spôsobujú ich nárast a spevnenie.
 • Jam čínsky. Rastlina, ktorá vďaka svojej schopnosti dodávať telu fytoestrogény prispieva k rovnováhe ženských pohlavných hormónov. Podporuje tiež prekrvenie v oblasti hrudníka, čím dochádza k zlepšeniu prenosu živín do pŕs. Podporuje činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním a zvyšuje hladinu látok potrebných na rast pŕs.
 • Angelika čínska. Dokáže výrazne ovplyvniť produkciu estrogénu a v spolupráci s ďalším zložkami pôsobí na zväčšenie pŕs. Pomáha tiež pri problémoch s menopauzou a menštruáciou – zmierňuje PMS a pomáha pri nepravidelnej menštruácii.
 • Serenoa plazivá. Vďaka obsahu prolaktínu zvyšuje frekvenciu delenie buniek v prsných žľazách, čím napomáha ich zväčšeniu. Napomáha tiež k udržaniu optimálnej hormonálnej hladiny v organizme, čo je pre rast pŕs nevyhnutné.
 • Senovka grécka. Je výdatným zdrojom fytoestrogénov, flavonoidov a saponínov. Semená obsahujú látky, ktoré zväčšujú zdravé prsné tkanivo. Okrem rastu pŕs stimuluje tiež tvorbu materského mlieka.
 • Fenikel. Už oddávna sa používa na zväčšovanie prsníkov a podpory tvorby mlieka. Pridáva sa do čajov a krémov, ktoré sa vmasírujú priamo do prsníkov. Fenikel prispieva tiež k úprave hormonálnej rovnováhy a pomáha odstrániť menštruačné bolesti.

Fenikel - Megaprsia.sk

Okrem týchto prírodných zložiek tabletky obsahujú aj kolagén, ktorý je dôležitý pre zachovanie zdravej, pružnej a hebkej pokožky.

Keďže prípravok obsahuje iba prírodné látky a žiadne chemikálie, farbivá a konzervanty, nemusíte sa obávať žiadnych negatívnych vedľajších účinkov. Užívanie prípravku je veľmi jednoduché. Stačí užiť 2 kapsule dvakrát denne a zapiť dostatočným množstvom tekutín.


Náš tip: Prečítajte si viac o jednotlivých bylinkách v článku Poznáte bylinky na zväčšenie pŕs?


Zhrnutie

 • Fytoestrogény sú prírodné látky, ktoré slúžia ako náhrada pohlavného hormónu estrogén.
 • Vplývajú na mnohé funkcie v ženskom organizme, vrátane zväčšenia pŕs a riešenia problémov s menštruáciou.
 • Použite tabletky BreastEXTRA+ plné fytoestrogénov.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo