floating-leaf
floating-leaf

Plastika pŕs a všetko čo ste o nej možno netušili

Plastika prsníkov je dnes už bežným zákrokom, ba veľmi obľúbeným. Každopádne rozhodnutie podstúpiť túto procedúru by malo byť rozhodnutie ženy samotnej a nie jej okolia a blízkych Určite sa nevyhnete predoperačným vyšetreniam a konzultáciám, nakoľko je nevyhnutné dobré fyzické zdravie.

Plastika prsníkov pomocou silikónových implantátov

Táto procedúra je známa aj pod názvom augmentácia. Je tou najvyhľadávanejšou metódou zväčšovania prsníkov aj napriek tomu, že budete mať vo svojej podstate umelé prsia. Vie však nie len zlepšiť vzhľad Vašich pŕs, ale pomocou silikónov môže doktor splniť individuálne priania a predstavy klientok. Silikónové prsiarozličných tvarov a veľkostí.

plastika pomocou silikónových implantátov - silikónov

Druhy silikónových implantátov

Hladké, textúrované alebo mikro textúrované. Aký je v nich rozdiel? Pravdupovediac hladké silikóny sa už dnes nepoužívajú, nakoľko implantáty s drsným povrchom lepšie vrastú do prsného tkaniva a tak je menšie riziko pooperačných komplikácií.

Odlišuje sa aj výplň implantátov, a to gélom alebo soľným roztokom. Silikóny so soľným roztokomnajčastejšie používane v USA a u nás sú žiadané gélové implantáty. Silikónový gél má totižto konzistenciu podobnú tkanivu prsníkov, a tak veľmi dobre napodobňujú pohyb, pohmatcelkové správanie prsníkov.

povrch silikónových pŕs

Ďalším rozdelením je delenie podľa tvaru. Existujú okrúhle, asymetrické a anatomický tvarované silikóny. Ak chcete kopírovať tvar a sklon Vašich prirodzených pŕs, aby pôsobili čo najprirodzenejšie, sú pre Vás správnou voľbou anatomicky tvarované silikóny. Ak chcete prsia zároveň spevniť a dodať im plnší tvar, mali by ste zvoliť okrúhle implantáty, avšak tie nie sú určené na výrazné zväčšovanie. Asymetrické silikónové implantáty sú určené na vyriešenie rozdielnych veľkosti poprsia.

Priebeh operácie

Operácia prebieha v celkovej anestézií resp. narkóze a trvá približne dve hodiny.ryhe stretu prsníka s hrudníkom, prípadne na dvorci bradavky alebo v podpazuší sa vykoná 3 až 4 centimetre dlhý rez kadiaľ sa následne vloží implantát. Implantáty musia byť celé prekryté prsným tkanivom aby nebolo vidno hranice implantátov. Na uzatvorenie rany sa používajú stehy, ktoré sa odstraňujú po 7 až 10 dňoch. 4 až 8 týždňov je nutné nosiť špeciálnu elastickú podprsenku.

Problémy, ktoré rieši augmentácia

  • Výrazný rozdiel veľkosti prsníkov
  • Zmena tvaru a pevnosti po dojčení
  • Nespokojnosť s veľkosťou pŕs
  • Nespokojnosť s objemom a tvarom pŕs
  • Zmenšenie tvaru a pevnosti prsníkov po schudnutí

Zväčšenie pŕs vlastným tukom

Nie každý si však dokáže predstaviť mať v tele umelý materiál a teda mať umelé prsia. Pre tých je tu takzvaná autoaugmentácia tj. zväčšenie prsníkov vlastným tukom. Sú tu však medze pri zväčšovaní a to jeden a pol veľkosti maximálne.

Zväčšenie pŕs vlastným tukom

Priebeh zákroku

Tukové tkanivo na zákrok sa odoberie z brucha, zadku alebo stehien. Odoberanie tkaniva trvá približne pol hodiny. Toto tkanivo je následne potrebné v laboratóriu upraviť aby mohlo byť použité na zväčšenie pŕs. Táto upravená zmes sa do pŕs aplikuje pomocou injekcie tak, aby sa stala ich súčasťou. Tento zákrok je robený pri lokálnej anestézií a trvá asi hodinu.

Žiadna práce neschopnosť

Keďže netreba žiadne rezanie, ale iba vpichy injekciou, neostávajú Vám žiadne jazvy. Nevyžaduje si ani rekonvalescenciu, vďaka čomu sa môžete do bežného života vrátiť hneď na ďalší deň. Na rozdiel od zväčšovania silikónmi sa nemusíte vyhýbať záťaži.

Riziká plastiky pŕs

Isto je nám všetkým jasné, že takéto zákroky či už ide o zväčšovanie tukom alebo silikónmi, majú svoje riziká. Najčastejšie ide o zlé hojenieinfekcie rany a okolia implantátu. Taktiež sa môžeme stretnúť s krvácaním, hlavne pri zväčšovaní silikónmi. Niekedy pacientky po operácií pociťujú aj bolesť vystreľujúcu do rúk a predlaktia, čo je následkom natiahnutia nervov.

Zväčšenie pŕs tabletkami

Predtým ako spravíte takto závažne rozhodnutie podstúpiť operáciu prsníkov, mali by ste vyskúšať jednoduchšie spôsoby. Aj keď nedosiahnete také viditeľné a výrazne výsledky ako u plastiky, je to omnoho bezpečnejšie, zdravšie ale aj lacnejšie. Čo napríklad mám na mysli? Napríklad tabletky ako sú BreastExtra+. Touto cestou nebudete mať síce okamžite viditeľný výsledok, ale je to šetrnejšia lacnejšia cesta k väčšiemu poprsiu.

BreastExtra plus

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo