floating-leaf
floating-leaf

Silikónové prsia – čo o nich vlastne vieme?

plastike pŕs sme si už čo, to povedali v jednom z predchádzajúcich článkov o možnostiach na zväčšenie pŕs. Vieme aké sú možnosti, priebehy aj riziká plastiky. Poďme sa, ale pozrieť bližšie na samotné silikóny. Silikónové prsia sú výsledkom chirurgického plastického zákroku. Väčšinou sa podaria a vyzerajú skutočne nádherne. Inokedy výsledky nemusia byť podľa očakávaní klienta. Tvar silikónových pŕs sa líši napríklad povrchom a tvarom implantátov. Pozrime sa teda na rôzne druhy silikónov a ich výhody či nevýhody.

Povrch silikónových implantátov

Povrch implantátov poznáme textúrovaný alebo hladký. Texturované implantáty sa vyrábajú z polyuretánu. Hladké prsné implantáty sa používajú od 60. rokov ale v dnešnej dobe ich už takmer úplne vytlačili zdrsnené silikóny. Implantáty so zdrsneným textúrovaným povrchom boli však vyvinuté až v 80. rokoch. Táto textúra má štruktúru vrcholov a údolí, čo zapríčiňuje lepšiu priľnavosť prsného tkaniva k povrchu implantátu. Znižujú výskyt kapsulárnej kontraktúryvýroba je bez použitia negatívnych obtlačkov, cukru alebo chloridu sodného.

povrch silikónových pŕs

Polyuretánový implantát sa síce vyrába od 80. rokov, avšak na Slovensku nebol až tak známy. Pri týchto implantátoch je výskyt najčastejšie sa objavujúcej komplikácie, kapsulárnej kontraktúry výrazne nižší. Bežnou chybou implantátov je taktiež zvráskavenie a je nutné opakovanie operácie. To však pri polyuretánových implantátoch nehrozí.

Vďaka ľahkosti materiálu veľké implantáty menej zaťažujú chrbticu. Mäkká a hladká pena z polyuretánu je taktiež pocitovo omnoho príjemnejšia. Vďaka spomenutým výhodám a vlastnostiam vyzerajú na pohľad skutočne prirodzenejšie. Veľmi oceniteľnou výhodou je, že nepotrebujete žiadnu špeciálnu sťahujúcu podprsenku po operácii. Pri polyuretánových implantátoch je možnosť, jedinečného výberu kónického tvaru. Ten vytvára takzvaný „push-up“ efekt. Tým sa dostávame k tomu, aké tvary silikónových pŕs poznáme.

Tvar a profil silikónov

Bežne máme na výber z dvoch tvarov, a to okrúhle (sférické) alebo anatomické (kvapkovité). Okrúhle sú tu dlhšie a naopak anatomické sú vývojovo mladšie. Anatomické implantáty sledujú prirodzený tvar poprsia, a tak silikónové prsia vyzerajú prirodzenejšie. Tieto implantáty majú tvarovú pamäť a sú na okrajoch mäkšie. Nevytvárajú tak neprirodzené ohraničenia implantátu. Okrúhle implantáty sa ukladajú pod žľazu aj pod sval, zatiaľ čo anatomické sa ukladajú čiastočne pod sval alebo pod žľazu.

Životnosť silikónových pŕs

Pri zväčšovaní prsníkov sa pokožka natiahnetkanivo pod ňou sa stenčí. Či už väčšie alebo menšie implantáty, toto sa deje vždy. Tým prsné tkanivo stráca na elasticiteuvoľňuje sa. Životnosť silikónových implantátov je dlhodobá, avšak nie doživotná ako si mnohé ženy myslia. Kvalitné implantáty by nemali stratiť svoj objem, ani by nemalo dôjsť k presakovaniu silikónu cez obal. To však nie je samozrejmosťou (spomeňme si na nedávnu kauzu nekvalitných praskajúcich silikónov).

Aj niektoré Slovenky nosia v hrudníku nekvalitné implantáty, ktoré praskajú. Či už ide o tento prípad alebo o ruptúru, vznik kapsulárnej kontraktúry alebo akékoľvek iné poškodenie alebo koniec životnosti implantátu, je nevyhnutné ich vymeniť. Zväčša máte síce nové implantáty od výrobcu zdarma, musíte si však uhradiť samotný zákrok. Implantáty sa vymieňajú z pravidla po 10 rokoch. O peniaze za zákrok by možno ani nešlo. Ale prežívať znova operáciu a pooperačné bolesti nie je určite príjemné.

Silikónové prsia vyzerajú super, ale stoja super prsia skutočne za problémy ktoré so sebou prinášajú?

Pred silikónovími prsiami skúste radšej tabletky

Skôr ako skočíte pod skalpel a necháte si rozrezať prsia, môžete skúsiť aj lacnejší, bezbolestný a menej rizikový spôsob na zväčšenie pŕs. Vyskúšajte napríklad špeciálne navrhnutú zmes koncentrovaných výťažkov z rastlín, ktoré spôsobujú rast prsníkov. Prírodné extrakty dokážu stimulovať organizmus ženy k vytváraniu tkaniva prsnej žľazy. Vďaka tomu môžete svoje poprsie zväčšiť prirodzenou cestou, pomocou tabletiek na zväčšenie pŕs BreastExtra+. Tieto tabletky sú tiež vynikajúcou regeneráciou pre prsníky mladých mamičiek, ktoré práve prestali z dojčením a potrebujú prinavrátiť pôvodný tvar svojim prsiam.

BreastExtra plus

Je jasné že tabletky vaše prsia nezväčšia tak výrazne ako by to dokázali silikónové prsia, výsledky však budú viditeľné a budete sa cítiť oveľa viac vo vlastnej koži. Ak by vám takéto zväčšenie nestačilo, vždy sa môžete rozhodnúť pre silikónové prsia. Ak si však raz dáte voperovať silikóny a s výsledkom nebudete spokojná, zvrátiť to už bude trochu zložitejšie a bolestivejšie.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo