Riziká plastiky pŕs

floating-leaf
floating-leaf

Riziká pri plastike pŕs a ako sa im vyhnúť

Veľa žien má zásadný problém so skutočnosťou, že ich prsia sa vymykajú všeobecne zaužívaným konvenciám o kráse.

Prsia môžu byť malé, ovisnuté alebo môžu mať tvar ktorý nám pri pohľade do zrkadla vyčaruje kyslú grimasu na tvári. To že ženské prsia určujú estetiku našej postavy, jej celkový vzhľad a pôsobenie na ľudí vôkol, môžme bez obáv vynechať. Horší prípad je keď nám vzhľad našich pŕs bráni byť zo sebou spokojná a uvoľniť sa v spoločnosti. V takýchto prípadoch začíname rozmýšľať nad kadečím a jedna z prvých vecí ktorá nás napadne je plastická operácia na zväčšenie pŕs. Táto však môže mať okrem super-rýchleho vylepšenia poprsia aj určité riziká. Poďme sa na ne pozrieť.

Pred tým ako predstavíme najčastejšie komplikácie pri plastike pŕs, by sme radi podotkli, že účelom tohto zoznamu komplikácií nie je odstrašiť od plastickej operácie na zväčšenie poprsia, ale skôr poskytnutie príležitosti na zváženie rizík a možností, ako sa im vyhnúť. 

Infekcia v operovanej časti prsníka

Infekcia je jednou z najčastejších problémov pri plastických operáciách na zväčšenie pŕs. Najčastejšie sa objaví v priebehu niekoľkých dní po operatívnom vložení silikónových prsných implantátov. Prejavuje sa začervenaním okolitej pokožky, mokvaním rany či opuchom. Takýto stav si môže vyžiadať aj hospitalizáciu v nemocnici.

infekcia prsníka

TIP: Chcete mať super prsia? Čítajte tento článok

Krvácanie do vnútornej rany prsníka

IdVnútorné krvácanie je ďalšou častou komplikáciou ktorá sa tiež prejavuje pri chirurgickom zväčšení poprsia. Ak vo vnútri rany praskne čo i len malá cievka, môže to znamenať nutnosť ranu znova otvoriť a nahromadenú krv odstrániť. Ak sa to stane, je isté že jazvy budú značne veľké.

Krvácanie do prsníka

Jazvy na prsiach

Apropo jazvy. Akýkoľvek chirurgický zákrok a to sa týka aj zákroku na zväčšenie pŕs zanecháva jazvy. V dnešnej dobe už medicína pokročila natoľko že jazvy skoro nie je vidno. To však platí len pre jazvy ktoré sú dokonale vyhojené. Zahojenie jazvy po plastickom zväčšení pŕs trvá asi pol roka až rok. Do tej doby je jazva viditeľná na prvý pohľad. Je ružovkastá alebo až červená a musí sa každý deň natierať špeciálnou masťou aby nezhrubla.

Jazvy na prsiach

Anestéza pri plastike poprsia

Silikónové prsia sa z pravidla operujú pod celkovou anestézou. Anestéza je vždy záťažou pre srdcovocievny systém a nesie zo sebou mnohé riziká. V extrémnych prípadoch môže celková anestéza viezť až k smrti pacienta. Tu je nutné podotknúť, že sa to stáva naozaj zriedka a z pravidla býva na vine nesprávny odhad a diagnostika pacienta zo strany anesteziológa.

Anestéza pri operácií pŕs

Ruptúra

Okrem toho, že je tu nutnosť podstúpiť a zaplatiť zákrok na výmenu implantátov, sú tu aj iné riziká a problémy, ktoré môžu nastať. Ako sme si už povedali častým rizikom je ruptúra. Čo to, ale je? Ide o roztrhnutie alebo aj zhrubnutie tkaniva okolo implantátu. Je to veľmi bolestivé a nie je možné to vopred predvídať.

ruptúra prsníka

TIP: Chcete mať super prsia? Čítajte tento článok

Ako sa vyhnúť rizikám pri plastike pŕs?

Ako vidíte, silikónové prsia zo sebou prinášajú nie len zlepšenie vzhľadu ale tiež veľké množstvo nežiaducich efektov ktoré môžu doslova skaziť život. Mnohým z nich sa dá predísť dostatočnou odbornosťou a fundovanosťou profesionálov, ktorý plastiku na zväčšenie pŕs vykonávajú.
Pred tým ako sa rozhodnete podstúpiť plastickú operáciu na zväčšenie pŕs, nespoliehajte sa len na sladkú reklamu tej-ktorej plastickej kliniky, ale poriadne si overte, akú úroveň kvality ich práce môžete očakávať. Vypýtajte si referencie a fotky od ich reálnych klientov a neváhajte ich aj kontaktovať s otázkou, ako boli spokojní s vykonaným zákrokom na zväčšenie pŕs. Samozrejmosťou by malo byť vyhľadanie a preštudovanie recenzií od reálnych klientov na danú kliniku na internete.

Pred definitívnym rozhodnutím ísť na plastiku, sa poohliadnite po alternatívnych spôsoboch ako skrášliť vaše prsia. Je jasné že lieky na zväčšenie pŕs vám ich o 5 čísel nezväčšia ale zväčšia vám ich na toľko že zo sebou budete spokojnejšia a budete si sama sebou viac istá. Ak by vám takéto zväčšenie prestalo stačiť, plastiku môžte absolvovať aj neskôr. Zväčšenie pŕs bez plastiky je určite to pravé riešenie pre každú ženu pred tým, ako sa rozhodne použiť silikónové implantáty.

Breast Extra plus

Nedovoľte aby ste na plastiku doplatili ako tieto ženy

Ak už sa rozhodnete absolvovať chirurgické zväčšenie pŕs, pamätajte na to že nie je lekár ako lekár a vyberte si naozaj spoľahlivého doktora na ktorého máte dobré referencie risk sa v tomto prípade nevypláca. Veď prsia máte iba jedny, a po ich poškodení vám ich už nikto nevráti.

Príbehy žien ktoré nemali to šťastie na kvalitného chirurga:

  • Debbie si dala urobiť plastiku, vďaka infekcii jej prsia vyzerajú hrozne a už nebudú nikdy ako pred tým.
  • Praskli jej stehy a silikóny trčali von! Pokazená plastika pŕs.
  • Príbeh Katky z Dubnice je skutočne nepríjemný. Po plastike jej ostali len zdevastované prsia

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo