Dajú sa silikónové implantáty nahradiť tabletkami?

floating-leaf
floating-leaf

Silikónové implantáty nie sú bez rizík. Tabletky áno.

Väčšina žien, ktoré sa necítia dobre s prsiami od matky prírody, sníva o väčších prsiach a hľadá spôsoby, ako ich mať. Nejedna uvažuje o prsných implantátoch – takzvaných “silikónoch”. Každá žena má svoje dôvody. Kým jedna ich chce kvôli vyššej príťažlivosti u opačného pohlavia, druhá si chce zdvihnúť sebavedomie. Aké silikónové implantáty existujú? Dá sa zväčšiť poprsie aj bez nich?

Čo by ste pred operáciou mali vedieť?

Predtým, ako sa rozhodnete pre plastickú operáciu, mali by ste vedieť, do čoho idete. Takýto zákrok znamená vážnu životnú zmenu a stojí nemalé peniaze. Pri výbere implantátov je potrebné poznať ich tvar, povrch, veľkosť i výplň.

Dva typy tvarov

Ženy si môžu vybrať z 2 typov tvarov silikónových implantátov. V plastickej chirurgii sa využívajú okrúhle implantáty alebo anatomické (slzičkové) implantáty.

  • Okrúhle implantáty majú vopred určený a pevne daný tvar a počas operácie nie je možné ho meniť.
  • Anatomické implantáty sa dajú aj počas zákroku lepšie vytvarovať a v konečnom dôsledku pôsobia prirodzenejšie.

To, ktoré sú pre vás najvhodnejšie, je potrebné konzultovať s chirurgom.

Povrch silikónových implantátov

Chirurgovia používajú implantáty s rôznymi povrchmi. Môžu byť hladké, textúrované alebo pokryté tenkou vrstvou mikropolyuretánovej peny.


Náš tip: Viac o povrchoch si môžete prečítať v článku Silikónové prsia.


Veľkosť silikónových implantátov

Iste si nejedna žena povie, že keď už podstúpi operáciu, tak si dá urobiť veľké prsia, najlepšie trojky alebo štvorky. To ale nezáleží len na ich rozhodnutí. Pri výbere sa prihliada na obvod hrudníka, obvod drieku či výšku postavy. Najviac sa používajú objemy 300 ml, 350 ml a 400 ml. Hlavné je to aby vyzerali prirodzene.

Silikónové implantáty operácia - Megaprsia.sk

Čím sú implantáty vyplnené?

U nás sa pri väčšine operácií používajú práve silikónové implantáty plnené silikónovým gélom. Vyrábajú sa v rôznej hustote a tuhosti. V iných krajinách, napr. v USA, sa používajú implantáty plnené soľným roztokom. Jedno je stále isté. Náplne sú chémia. A preto dobre zvážte, či chcete takéto riziko podstúpiť.

Skúste radšej tabletky na zväčšenie pŕs

Ak sa rozhodujete, či podstúpiť operáciu, skúste sa poobzerať aj o možnostiach bez nutnosti operácie. Tá so sebou prináša rôzne riziká. Sú aj iné spôsoby ako dosiahnuť krásny a plný dekolt.

Na trhu sú k dispozícii prírodné tabletky na zväčšenie prsníkov BreastEXTRA+, ktoré sú ideálne na riešenie tohto problému. Obsahujú fytoestrogény – prírodné látky podobné hormónu estrogén, ktoré stimulujú organizmus ženy k produkcii tkaniva prsnej žľazy a majú za následok rast pŕs.

91 % žien, ktoré vyskúšali BreastEXTRA+, potvrdilo viditeľný nárast veľkosti pŕs počas prvých 3 týždňov.

Môžete mať krásne prsia aj bez silikónových implantátov?

Áno. Stačí, ak sa budete držať niekoľkých zásad:

  • Stavte na prírodu a bylinky.
  • Vyskúšajte overený prípravok s referenciami.
  • Až keď skúsite prírodný prípravok, rozhodnite sa, či podstúpite operačný zákrok.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo