Viete, čo je to augmentácia prsníkov?

floating-leaf
floating-leaf

Augmentáciu nemusí vaše telo prijať. Za bylinky sa vám poďakuje.

Podstúpenie augmentácie prsníkov nie je bez rizík. Čo však robiť, keď vám takzvané bujné poprsie nebolo dopriate? Alebo ak tehotenstvom, dojčením či nárastom váhy došlo k zmene vzhľadu a ochabnutiu pokožky v tejto oblasti? Ak aj vy patríte k ženám, ktoré trápi tvar alebo veľkosť pŕs, určite ste sa neraz zamysleli, ako by ste mohli vzhľad vášho symbolu ženskosti vylepšiť.

Čo je augmentácia pŕs?

Pri augmentácii ide jednoducho povedané o zväčšenie prsníkov prostredníctvom prsných implantátov počas plastickej operácie. Tento chirurgický zákrok je nazývaný aj augmentačná mammoplastika. Jej výsledkom je zväčšenie veľkosti či vylepšenie tvaru a plnosti vašich prsníkov.

Takýto spôsob vylepšenia vášho tela by ste si však mali dobre premyslieť. Keďže ide o chirurgický zákrok, je potrebné, aby ste ako pacientka mali bezchybný zdravotný stav. Pred operáciou musíte podstúpiť predoperačné vyšetrenia a nesmiete zabudnúť ani na čas potrebný na zotavenie organizmu po operácii. Čas rekonvalescencie po augmentačnej mammoplastike je vo väčšine prípadov až niekoľko týždňov. V tomto čase je pacientka nielenže práceneschopná, ale tiež sú obmedzené aj jej každodenné aktivity. Hoci dnes už trh ponúka viac druhov prsníkových implantátov, na Slovensku sú používané takmer výlučne implantáty plnené silikónovým gélom.

Implantáty vydržia v tele bez poškodenia iba niekoľko rokov.

Čo augmentáciou vlastne podstupujete?

Augmentačná mammografia sa najčastejšie vykonáva v celkovej anestézii a pokiaľ nedôjde počas operácie ku komplikáciám, trvá jednu až dve hodiny. Implantát sa do tela vkladá rezom, ktorý môže byť uskutočnený v podpazuší, v záhybe pod prsníkom alebo okolo prsnej bradavky. Následne prebehne preparácia tkaniva a akési vytvorenie “kapsy”, kam je implantát následne umiestnený.

Umiestnenie implantátu je možné dvomi spôsobmi, a to pod žľazou alebo pod prsným svalom. Rozhodujúcim faktorom umiestnenia je dostatočné množstvo tkaniva na prekrytie implantátu. V prípade, že tkanivo neprekryje celý implantát, môže byť okraje implantátu vidieť a nový prsník bude vyzerať umelo a nie práve najprirodzenejšie. Záverom operácie je zavedený drén na odvádzanie krvi či sekrécie a je vykonané zašitie okrajov rany.


Náš tip: Prečítajte si viac o rizikách plastiky pŕs.


Augmentácia pŕs nieje bezbolestná

Pacientky, ktoré augmentáciu podstúpili, uvádzajú, že pooperačná bolesť je najintenzívnejšia počas prvých troch pooperačných dní. Ešte niekoľko dní po zákroku môže byť pacientka unavená a prsníky sú väčšinou citlivé na dotyk až opuchnuté. V niektorých prípadoch je pacientke vzhľadom na zvýšené riziko vzniku infekcie v prítomnosti cudzieho telesa predpísané užívanie antibiotík. Nevyhnutnosťou je nosenie špeciálnej podprsenky počas niekoľkých týždňov. Okrem toho, zväčšenie či zmenu tvaru prsníkov pomocou plastickej chirurgie sprevádzajú viaceré riziká. Môže ísť o spomínanú infekciu, ale tiež o krvácanie či pľúcnu embóliu. Najobávanejším rizikom je však neprijatie implantátu organizmom a jeho následné vypudenie.


Náš tip: Prečítajte si aj článok o tom, ako získať plné prsia za pomoci prírody.


Ide to aj inak

Augmentácia pomocou plastickej chirurgie nie je jediný spôsob, akým dosiahnete vaše vytúžené prsia. Našťastie má matka príroda svoje vlastné metódy. Nemusíte si teda hneď líhať chirurgovi pod skalpel, obmedzovať svoje aktivity a záľuby a vystavovať sa rizikám.  Prírodný prípravok na bylinnej báze určený na zväčšenie pŕs BreastEXTRA+ bol vyvinutý špeciálne s účelom stimulovať organizmus ženy k vytváraniu a obnove tkaniva prsnej žľazy. Následkom toho dochádza k viditeľnému zväčšeniu týchto ženských predností. Bez obmedzení a rizík tak získate nádherné plné a pevné prsia.

Augmentácia má svoje riziká - Megaprsia.sk

Ako si teda splniť sen o krásnych prsiach?

  • Dobre si zvážte podstúpenie chirurgického zákroku.
  • Plastická operácia so sebou nesie riziká.
  • Vyskúšajte účinok prírodných produktov na bylinnej báze.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo