Krajšie prsia po pôrode? Nesnívajte, čítajte!

floating-leaf
floating-leaf

Aj po skončení dojčenia môžete mať krásne prsia

Obdobie narodenia dieťatka je tým najkrajším v živote ženy. Nový život, nový človiečik. Láska, ktorú zrazu cítime, sa nedá k ničomu prirovnať. Pozitívne emócie prekrývajú všetky útrapy, ktoré žena po pôrode zažíva. Či už je to nedostatok spánku, zmena telesných proporcií alebo nespokojnosť s prsiami, ktoré dojčením dostávajú naozaj zabrať. Na každý problém však existuje riešenie.

Odožeňte výhovorky, nastavte sa na aktívny režim

Voľný čas a žena s malým dieťaťom? Častokrát nonsens, však? I s dieťaťom je však potrebné nájsť si čas sama pre seba. Oddych a starostlivosť o telo sú veľmi dôležitými aspektami podporujúcimi nielen telesnú, ale aj psychickú stránku. Aktivita prináša pozitívne myšlienky, s nimi rastie sebavedomie a všetko ide zrazu akosi ľahšie.

Cvičenie a masáže

K prinavráteniu krásnych prsníkov môžu napomôcť masáže a posilňovanie. Pravidelné masáže napomáhajú prekrveniu pokožky, čo prispieva aj k zvýšeniu elasticity pokožky. Ideálne je, ak masáž prebieha dvakrát týždenne. Ako na správnu masáž?

Krajšie prsia po pôrode môžete dosiahnuť pravidelnými masážami a cvičením.

V prvom rade si zahrejte si dlane trením o seba. Následne ich priložte na prsia a začnite si trieť prsníky smerom dovnútra. Pokračujte trením v krúživých pohyboch. Počas masáže by ste sa nemali dotýkať bradaviek. Krúžte pravou rukou po pravom prsníku v smere hodinových ručičiek. Ľavou rukou zas krúžte na ľavom prsníku v protismere hodinových ručičiek. Opakujte 200 – 300-krát. Ideálne je, ak masáž prebieha po kúpeli, kedy je pokožka viac prekrvená. Každý krúživý pohyb by mal trvať aspoň 2 sekundy a celková masáž by mala trvať 10 – 15 minút. Pre spríjemnenie večera by mohol masáž vykonávať váš partner 🙂

K účinným spôsobom na spevnenie prsného svalstva patrí veľmi jednoduchý cvik. Spojte dlane ako pri modlení, prsty opierajte vystreté o seba. Ruky zdvíhajte do výšky čela a zatlačte dlane smerom do seba. Ak budete cvičenie skúšať pred zrkadlom, uvidíte, ako sa prsia pi každom zatlačení dvíhajú.

Prsia po pôrode cvičenie - Megaprsia.sk


Náš tip: Vyskúšajte aj tieto cviky na zväčšenie poprsia.


Je voda všeliek?

Voda je nevyhnutná k nášmu životu. Jej nedostatok sa prejavuje rôznymi problémami, od únavy cez nedostatok energie po bolesti hlavy. Je však nápomocná aj pri prinavrátení krásnych pŕs. Hydratácia patrí medzi základný druh starostlivosti o prsia. Zabezpečuje pružnosť pokožky. Striedanie teplej a studenej vody v spojení so spomínanými masážami dopomáhajú k elasticite pokožky.

Pomôže vám príroda

Príroda je to, čo je pre nás prirodzené. Ak máte záujem siahnuť po prírodných prípravkoch, určite sa zamerajte na zloženie produktov. Zloženie by malo obsahovať predovšetkým rastliny, respektíve výťažky rastlín, ako sú angelica sinensis, damiana, či fenugreek. Dôležitá je tiež strava, ktorá je bohatá na sóju, ako významný fytoestrogén.


Náš tip: Vyskúšajte čaje z prírodných látok, ktoré posilňujú elasticitu pokožky a podporujú rast prsníkov.


Zhrnutie:

  • Ak chcete svojim prsiam prinavrátiť vzhľad, ktorý mali pred pôrodom, v prvom rade cvičte.
  • Nezabúdajte na správny pitný režim.
  • Vyskúšajte masáž prsníkov.
  • Zamerajte sa na výživové doplnky, ktoré obsahujú prírodné látky ako damiana, angelica sinensis, či fenugreek.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo