Dostaňte svoje prsia po dojčení do formy. S bylinkami.

floating-leaf
floating-leaf

S týmito bylinkami dostanete prsia po dojčení do formy

Materstvo je právom označované za najkrajšie obdobie života ženy. Tešíme sa naň a príprava sa začína možno už aj v detstve, akonáhle si prvýkrát strčíme nafúknutý balón či loptu pod šaty, a napodobňujeme tak tehuľky v okolí. Samozrejme, tieto krásne momenty života sú sprevádzané i mnohými nepríjemnosťami, ktoré trápia ženy nielen počas tehotenstva, ale i v čase dojčenia a po ňom.

Čo po dojčení?

Vzhľadom na viacero faktorov, ako je samotné tehotenstvo, dojčenie, či vek, sa mliečna žľaza prsníka diferencuje, rastie a mení. Predovšetkým po otehotnení, vplyvom hormónov estrogén, progesterón a prolaktín, sa mliečna žľaza množí, pričom najväčší rozvoj evidujeme práve v období dojčenia. Po skončení dojčenia alveoly, teda časti, v ktorých sa tvorí materské mlieko, pozvoľne zanikajú, a prsia tak mnohokrát zmenia svoj vzhľad natoľko, že s nimi nie sme vôbec spokojné.

Samozrejme, pravidelné cvičenie či plávanie, celkové posilňovanie prsných svalov môžu priniesť výsledky a dopomôcť k zlepšeniu požadovaného tvaru prsníkov. No čo ak na cvičenie čas nemáme? Skúsme nahliadnuť bližšie na účinky byliniek, ktoré nám môžu pomôcť.


Náš tip: Prečítajte si, aké budú prsia v tehotenstve a po ňom.


Damiana – nakopnime hormóny

Táto posvätná rastlina Aztékov sa teší popularite i v súčasnosti. Dôvodom je predovšetkým jej mnohostranné využitie. Okrem toho, že podporuje dobrú náladu, využíva sa pri liečení depresií a úzkostí. Vzhľadom na povzbudzujúce účinky sa extrakt z damiany pridáva do energetických nápojov.

Damiana obsahuje fytoestrogény a v minulosti sa v ľudovom liečiteľstve používala pri liečbe rôznych sexuálnych porúch a taktiež pri problémoch s hormonálnou nerovnováhou. Okrem zmiernenia menštruačných bolestí, kŕčov a návalov pomáha i pri bolestiach hlavy. Zároveň pôsobí aj ako afrodiziakum. Ako však bylinka dokáže ovplyvniť rast prsníkov? Damiana patrí medzi bylinky, ktoré dokážu ovplyvniť činnosť žliaz s vnútorným vylučovaním. Z tohto dôvodu je práve ona jednou z byliniek, ktorá zohráva významnú rolu v procese prirodzeného zväčšovania poprsia.

Fytoestrogény prispievajú k udržaniu a nárastu prsného tkaniva.

Senovka grécka – fytoestrogénová bomba

Senovka grécka, fenugreek alebo grécke seno pomenúvajú tú istú bylinku. Jej kvet je bledožltej farby, no najviac cenené sú jej semená, ktoré sú ukryté v strukoch. Senovka taktiež obsahuje fytoestrogény. Tieto rastlinné estrogény liečia rôzne zdravotné ťažkosti a ovplyvňujú taktiež prsné tkanivo. Fytoestrogény sa viažu na estrogénové receptory, čo má pozitívny vplyv na hormóny v tele.

Senovka okrem nich obsahuje aj saponíny, flavonoidy, mineálne látky a vitamíny A, B, C a kyselinu listovú. Podporuje produkciu mlieka počas dojčenia, pomáha pri zotavení sa po pôrode. V neposlednom rade má povzbudzujúce účinky, prinavracia hormonálnu rovnováhu a podporuje tiež rast prsníkov.

Hormóny dojčenie senovka - Megaprsia.sk

Fenikel – netradičná zelenina

Semená feniklu majú výrazné fytohormonálne účinky, ktoré dokážu dramaticky ovplyvniť veľkosť ženských pŕs. Estrogénové látky, ktoré obsahuje, pomáhajú rastu prsného tkaniva, čo znamená väčšie poprsie. Konzumácia feniklu taktiež zvyšuje ženské libido, upravuje hladinu hormónov a napomáha pri chudnutí.

Keď príroda pomáha – uvarme si čaj!

Z kombinácie týchto byliniek si môžeme uvariť senovkovo – feniklový čaj. Čo potrebujeme?

  • semená senovky – 3 polievkové lyžice
  • semená fenilku – 1 čajová lyžička
  • prášok zo sladkého drievka – 1 lyžička

Do dvoch decilitrov vody vložíme uvedené ingrediencie. Vodu privedieme do varu a necháme povariť na miernom ohni presne 10 minút. Čaj scedíme, necháme vychladnúť a dochutíme medom a citrónom. Dbajte na kvalitu surovín.

Hormóny po dojčení čaj - Megaprsia.sk

Bylinky v tabletkách

Extrakty z liečivých bylín obsahujú tiež mnohé výživové doplnky. Na ceste k pekným prsiam po pôrode alebo dlhodobom dojčení vám pomôžu tabletky BreastEXTRA+. Prípravok obsahuje fytohormóny angelica sinensis, wild yam, black cohosh, fenugreek, damiana a ďalšie látky, ktoré pôsobia ako prírodná náhrada estrogénov. Stimulujú organizmus ženy k vytváraniu tkaniva prsnej žľazy a majú za následok rast pŕs. Výsledky sú výnimočne rýchle. Už po 10 dňoch užívania prípravku budú vaše prsia pevnejšie a plnšie.

Zhrnutie:

  • Hormóny po pojčení vieme upraviť bylinkami ako sú damiana, fenugreek a fenikel.
  • prírodné výťažky z rastlín dokážu napomôcť zväčšeniu a tvarovaniu prsníkov.
  • Prirodzené zväčšenie poprsia dosiahnete užívaním tabletiek BreastEXTRA+, ktoré obsahujú bylinné výťažky

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo