Prsia v tehotenstve a po ňom? Aké budú?

floating-leaf
floating-leaf

Pripravte sa na zmeny svojich pŕs v tehotenstve a po pôrode

Tehotenstvo je v živote ženy obdobím plným zmien. Vašu náladu začnú ovplyvňovať hormonálne zmeny, celkovo sa zmení aj vaše telo, vrátane poprsia. Prsia sa v tehotenstve začnú pripravovať na dojčenie, keď sa dieťa narodí.

Britky či Američanky častokrát odmietajú svoje dieťa dojčiť, pretože sa boja, že si zdeformujú poprsie. Sú tieto zmeny spôsobené tehotenstvom, dojčením a hormónmi naozaj také výrazné? Na čo sa môžete pripraviť?


Náš tip: Všetko o prsiach si môžete prečítať v ďalšom článku.


Väčšie a plnšie prsia v tehotenstve

Obdobie počas tehotenstva a po ňom prinesie zmeny aj vo veľkosti prsníkov. Akoby mávnutím čarovného prútika začnú byť vaše prsia v tehotenstve aj o dve veľkosti väčšie a na prvý pohľad pôsobia plnšie. Ak ste doteraz nepoužívali telové mlieko, je načase začať, pretože pri procese zväčšovania pŕs v tehotenstve môžu vzniknúť nepríjemné a nepekné strie.

Pravidelnou starostlivosťou a hydratáciou môžete predísť vzniku strií.

Všímajte si svoje bradavky

Nezľaknite sa, keď sa vám už počas posledných týždňov tehotenstva začnú zväčšovať a tmavnúť bradavky. Je to úplne normálne. U niektorých žien sa môžu objaviť dokonca aj pehy a drobné hrbolčeky.

Vyberte si správnu podprsenku

Počas toho, ako sa vám bude meniť poprsie, vystriedate pravdepodobne niekoľko druhov a tvarov podprseniek, kým nájdete takú, ktorá vám bude dokonale sedieť. Dôležité je zvoliť na citlivé prsia v tehotenstve kvalitnejšiu podprsenku, aby bola pre ne dostatočnou oporou. Neznamená to však, že najbližšie mesiace nemôžete nosiť čipkované či ozdobne tvarované podprsenky. V špecializovaných obchodoch nájdete podprsenky, ktoré sú nielen “funkčné”, ale aj pekné. Stačí len skúšať.

Výber podprsenky pre prsia v tehotenstve - Megaprsia.sk

Keď začnú prsia bolieť

Prvých pár týždňov pôrode sa prsia začnú napĺňať materským mliekom, a to môže spôsobiť bolesti. Keď sa pŕs dotknete, sú tvrdé a veľmi teplé. Preto svoje dieťa pravidelne dojčite a prebytočné mlieko odsávajte. Ak by ste tak nerobili, mohlo by vám to spôsobiť neskôr zdravotné problémy.

Do kedy budú prsia iné?

Nič netrvá večne, tak sa nebojte, vaše prsia sa po skončení dojčenia vrátia takmer do pôvodného stavu. Samozrejme, že budú poznačené tehotenstvom a dojčením, ale existuje riešenie, ako si pomôcť.


Náš tip: Po tehotenstve, pôrode a dojčení dostanú prsia do pôvodného stavu tabletky BreastEXTRA+.


Zhrnutie:

Aké zmeny vás teda čakajú počas tehotenstva a pri dojčení?

Mnoho žien, ktorých príbehy si môžete prečítať na našom Facebooku, pomohli po tehotensve, pôrode a dojčení svojim prsiam aj vďaka tabletkám BreastEXTRA+, ktoré vytvarujú prsia silou prírodných zložiek. Vyskúšať môžete najprv menšie balenie, keďže prvé výsledky je vidieť už po 14 dňoch a neskôr si objednať balenie, ktoré je výhodné a vydrží vám dlho.

Ak chcete byť informovaná o aktuálnych novinkách a zľavách, ktoré pre vás pripravujeme, prihláste sa na odber nášho newslettra. Najnovšie novinky zo sveta pekných pŕs budete mať priamo vo svojej emailovej schránke.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo