Viete si vybrať správnu podprsenku?

floating-leaf
floating-leaf

Správna podprsenka dokáže urobiť zázraky s veľkosťou vašich pŕs

Tesne obopína hruď a sťažuje dýchanie, je voľná a nedrží, kde by mala. Všetkého priveľa škodí. Alebo primálo. Dobre padnúca podprsenka dokáže urobiť divy – a to nielen s výzorom. Ale tá nesprávna je schopná pokaziť deň. Bolesti, škrabance, otlaky, celodenná nepohoda… Ako si teda môžete vybrať podprsenku, ktorá vám naozaj sadne?

Premerajte sa

Výber vhodnej podprsenky by sa mal začať s krajčírskym metrom v ruke. Mali by ste ho mať natiahnutý, ale nesmie vás škrtiť. Tiež dávajte pozor na to, aby nebol nikde prekrížený, prípadne našikmo. Aby ste mohli určiť správnu veľkosť, potrebujete poznať dve čísla – obvod hrudníka cez prsia a pod prsami. Snažte sa zistiť najširší obvod hrudníka, ten u väčšiny žien býva pri meraní cez bradavky. Ďalej zmerajte obvod hrudníka tesne pod prsami. Po správnom meraní je už výber správnej veľkosti hračka – stačí porovnať zistené hodnoty s tabuľkou veľkostí u jednotlivých predajcov.

Pri výbere správnej podprsenky sú kľúčové dve čísla – obvod hrudníka cez prsia a pod prsami.

Poviete si, to je síce pekné, ale tento postup sa dá použiť iba pri kúpe novej podprsenky. Ako sa dá zistiť, či vám vhodne sedí podprsenka, ktorú už máte doma? Poradíme vám aj v tomto.

Ako spoznáte nesprávnu veľkosť?

Kľúčový je obvod. Práve ten by mal niesť väčšinu váhy pŕs a nie ramienka, ako si chybne myslí mnoho žien. Priveľký obvod nedokáže správne vykonávať svoju funkciu a prsia sú nesené ramienkami. To má za následok nielen zhoršenie výzoru pŕs, ale i bolestivé otlaky na ramenách.

Správne by mala podprsenka k telu tesne priliehať, ale zároveň neškrtiť. Zapínanie by malo byť umiestnené paralelne s prednou časťou podprsenky. Ak sa zadná časť posúva pri pohybe hore, je to jasným znakom priveľkého obvodu.

Podľa svetovej odborníčky na podprsenky Cory Harringtonovej by mal stred podprsenky ležať na hrudnej kosti. Táto poloha podprsenku ukotvuje a pomáha správne niesť váhu prsníkov.

Správna podprsenka výber - MegaPrsia.sk

Ďalším nosným parametrom sú ramienka. Ako sme už spomínali, ramienka by nemali niesť váhu pŕs – túto úlohu plní obvod. Nesmú sa ani zarezávať, ani padať. Signálom zlej veľkosti je bolesť v ramenách. Obvod nenesie hmotnosť pŕs, táto padá na ramienka, a tak i na ramená. Pri väčšine podprseniek na súčasnom trhu je našťastie dĺžka ramienok nastaviteľná.

Nepadnúcu podprsenku dokážete odhaliť i pomocou košíčkov. Pri príliš malej podprsenke prsia tzv. „pretekajú“ – nezmestia sa do košíčka a vytvárajú neestetické guče. Avšak môže nastať aj opačný problém; odstávajúce okraje značia príliš veľký košíček. V ideálnom prípade sú prsia obopnuté košíčkom. Dávajte pozor na rôzne veľkosti. Tie sa menia úmerne s dĺžkou obvodu. Napríklad košíček A je pri obvode 80 väčší ako pri obvodu 70. Z toho vyplýva, že ak vám sedí košíček B 70, ale potrebujete väčší obvod, musíte si vybrať aj inú veľkosť košíčka. Pozrite si aj infografiku na tému výberu správnej podprsenky.

Správna veľkosť podprsenky je kľúčová

Takže. Na výbere správnej veľkosti podprsenky si dajte naozaj záležať. Nielen, že sa v správnej podprsenke budete sama cítiť lepšie, ale správna veľkosť a tvar podprsenky ovplyvní aj to, ako vyzerajú vaše prsia. Správnym výberom podprsenky dokážete prsia dokonca opticky zväčšiť.


Náš tip: Prečítajte si aj článok, ako zväčšiť prsia pomocou cvičení a byliniek.


A pár tipov na záver…

  • Premerajte sa. Správnu podprsenku vám pomôžu vybrať obvod hrudníka cez prsia a pod prsami.
  • Nesprávnu veľkosť podprsenky spoznáte podľa obvodu, ramienok a košíčkov.
  • Ramienka by nemali niesť váhu pŕs – pri akejkoľvek bolesti okamžite uvažujte nad zmenou.
  • Správny výber podprsenky dokáže vaše prsia zväčšiť.
  • Ak sa chcete o výbere podprsenky dozvedieť ešte viac, pozrite si aj video, ktoré nájdete pod článkom.

[embedyt] http://www.youtube.com/watch?v=FqffIMft4u8[/embedyt]

 

 

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo