Viete, z čoho rastú prsia?

floating-leaf
floating-leaf

Splňte si sen o sexi prsiach. Možností je viacero

Buďme k sebe úprimné, snáď nie je medzi nami taká žena, ktorá by netúžila po krásnom dekolte a sexi prsiach. Chceme sa páčiť a ukázať svetu, že sme ženy. Mnohé z nás môžu poďakovať hormónu estrogén, ktorý v správnom čase zabojoval za rast a vývoj prsníkov a nadobudnutie ženských kriviek. Čo však vtedy, keď je puberta dávno za nami, ale spokojnosť s naším dekoltom sa nedostavila? Z čoho rastú prsia?

Nič nie je stratené

Menšej či väčšej úprave pŕs môže podľahnúť každá žena, ktorá chce povedať svojej nespokojnosti “Dosť!”. Ako na to? Teda, z čoho rastú prsia?

#1 Plastická operácia (augmentácia)

Je to najradikálnejší spôsob zmeny vzhľadu vášho poprsia. Jednoducho povedané ide o zväčšenie prsníkov prostredníctvom implantátov počas plastickej operácie. Hoci mnohé ženy považujú tento spôsob za jediný trvalý a bezpečný, nie je to celkom tak. V prvom rade je potrebné uvedomiť si, že plastická operácia je chirurgický zákrok, ktorý vyžaduje prípravu a veľa času.

Augmentácii predchádzajú zdĺhavé predoperačné vyšetrenia a potvrdenie o vašom bezchybnom zdravotnom stave. Musíte myslieť aj na dĺžku rekonvalescencie. Trvá zväčša niekoľko týždňov, kým prestanete byť práceneschopná a budete sa môcť venovať napríklad vašim športovým aktivitám. Za zváženie tiež stojí fakt, že implantáty vydržia v tele bez poškodenia iba niekoľko rokov. Určite najzávažnejším dôvodom na zamyslenie sú však riziká spojené s plastickou operáciou. Môže ísť o infekciu, jazvy na vašich prsiach alebo riziká spojené s anestézou.

#2 Aplikovanie hormónov

Ako sme spomínali, prsia sa vyvíjajú v puberte vplyvom ženských hormónov, a to hlavne estrogénuPráve estrogén je hlavným hormónom, z čoho rastú prsia. Okrem estrogénu však majú vplyv na ženský organizmus aj ostatné hormóny, napríklad progesterón, prolaktín, testosterón, melatonín či oxytocín.

Sú to práve ženské hormóny, ktoré z nás robia nežnejšie pohlavie, majú na starosti fungovanie rozmnožovacej sústavy, ale vplývajú aj na našu psychickú pohodu a zmeny nálad. Mnohé farmaceutické spoločnosti ponúkajú hormonálne produkty, napríklad estrogénové tabletky, ktorých následkom sa mení hladina hormónov, a tým aj vzhľad ženského organizmu. To sa však nezaobíde bez vedľajších účinkov, preto sa domáca aplikácia hormonálnych tabletiek bez lekárskeho dozoru neodporúča.

Zvýšená hladina hormónu estrogénu môže mať priamy vplyv na zvýšenie rizika vzniku rakoviny.

#3 Výživové doplnky

V porovnaní s liekmi a hormonálnymi produktmi majú výživové doplnky výhodu v tom, že sú bez vedľajších účinkov, pretože sú vyvinuté na čisto prírodnej báze. Napríklad tabletky na zväčšenie pŕs BreastEXTRA+ obsahujú iba prírodné látky. Nie sú v nich prítomné chemikálie, farbivá ani konzervanty a neobsahujú nijaké hormóny. Spojenie jamu čínskeho, feniklu, senovky gréckej, angeliky čínskej, sójových izoflavonoidov, serenoy plazivej a kolagénu sú tými prostriedkami, z čoho rastú prsia. Ich kombinácia vám zaručí rast a spevnenie vášho poprsia a dodá mu vzrušujúci, plný tvar. Prvé výsledky môžete vidieť už za dva týždne.

#4 Strava bohatá na fytoestrogény

K takej patria napríklad strukoviny, predovšetkým sója (obsahuje sójové izoflavonoidy), mliečne výrobky, zemiaky, ovocie (jablká, čerešne), bylinky, cesnak, aníz a celozrnné obilniny (proso, jačmeň, raž, ovos, pšenica). Tvorbu estrogénu podporujú aj potraviny s obsahom selénu, ktorý je obsiahnutý napríklad v morských rybách či vajciach.

Z čoho rastú prsia čerešne - Megaprsia.sk

#5 Pravidelné cvičenie

Najúčinnejšie cvičenie na precvičovanie hrudníka a prsných svalov, z čoho rastú prsia, je plávanie. Pre krásne prsia by ste mali venovať pár minút denne aj jednoduchému rozpažovaniu a upažovaniu rúk či zdvíhaniu na hrazde. Hoci pre ženy menej obľúbené, ale o to účinnejšie sú kliky. Pravidelným cvičením a posilňovaním prsných svalov podporíte krásny vzhľad vašich prsníkov.

#6 Masáž prsníkov

Zaberie vám len pár minút denne. Je zároveň veľmi jednoduchá. Dlane položíte na prsia a robíte krúživé pohyby smerom dovnútra okolo prsníkov. Masáži sa nemusíte venovať sama, veľmi príjemné je zapojiť do nej aj vášho partnera, napríklad ako súčasť milostnej predohry.

Z čoho rastú prsia masáž - Megaprsia.sk

#7 Správne zvolená push-up podprsenka

Venujte výberu vašej push-up podprsenky dostatok času a pozornosti. Tá správne zvolená vám dokáže vyčariť naozaj zvodný dekolt a zväčšiť prsia až o niekoľko veľkostí. Škoda len, že efekt sa stratí, keď si ju vyzlečiete.

Zhrnutie:

  • Zvodné prsia nemusia byť iba snom.
  • Je dôležité zvoliť si spôsob, ktorý vám najviac vyhovuje.
  • Myslite na riziká a vedľajšie účinky a vyberte si bezpečnú a efektívnu cestu k získaniu krásnych pŕs.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo