Poznáte ženský ženšeň? Je to angelika čínska

floating-leaf
floating-leaf

Angelika čínska vám pomôže splniť túžbu po väčších prsiach

Pri snahe o zväčšenie pŕs často siahame po prírodných prostriedkoch. Skutočne, u mnohých byliniek bol dokázaný vplyv na rast prsníkov. Patrí k nim aj angelika čínska.

Čo je angelika čínska?

Angelika čínska (lat. angelica sinensis), známa aj pod názvami ženský ženšeň, archangelika čínska alebo donq quaj, je trvalka, ktorá dorastá až do výšky 30 centimetrov až 2 metre. Plody prináša len raz, potom odumiera, najviac sa však využíva jej koreň.

Ako už názov napovedá, táto rastlinka pochádza z Číny. Doteraz sa aj najviac vyskytuje práve v Číne, Japonsku a Kórei, hoci v súčasnosti sa pestuje už na celom svete.

V rámci tradičnej ázijskej medicíny sa angelika čínska už oddávna používa na liečbu ženských problémov. Hoci v poslednej dobe sa využíva najmä na podporu rastu pŕs, vďaka obsahu užitočných látok, ako sú napríklad fytoestrogény, kumaríny, sacharidy a ďalšie má aj iné liečivé účinky. Pozitívne pritom vplýva nielen na ženský organizmus:

 • tlmí bolestivé kŕče a iné príznaky bolestivej menštruácie,
 • upravuje nepravidelný menštruačný cyklus,
 • zmierňuje nepríjemné príznaky predmenštruačného syndrómu,
 • odstraňuje negatívne príznaky menopauzy,
 • upravuje vysoký krvný tlak, posilňuje krvný obeh, užíva sa pri anémii a iných problémoch srdcovo-cievneho systému,
 • pomáha pri bolestiach kĺbov, prispieva k spevňovaniu svalstva,
 • využíva sa pri problémoch s trávením a pri nechutenstve,
 • odstraňuje niektoré príznaky alergií,
 • má upokojujúce účinky, pomáha pri únave, nespavosti či úzkosti,
 • posilňuje lymfatický systém.

Angelika čínska sa nepoužíva len na rast pŕs, ale aj na liečbu ženských a iných problémov.

Angelika čínska na rast pŕs - Megaprsia.sk

Ako môžete angeliku čínsku užívať?

Angelika čínska by sa mala užívať čím najviac v prirodzenej forme, a to vnútorne a priamo.

 • Sušený extrakt z koreňa angeliky čínskej. Takýto extrakt si môžete kúpiť hotový v špecializovaných obchodoch a pripraviť si z neho odvar alebo čaj. Na ich prípravu použite 1,5 – 2 gramy prášku a zalejte horúcou vodou. Dodržujte maximálny objem 1500 mg a pite 1 – 2 razy do dňa. Odvar ani čaj nenechávajte dlho stáť, vypite ho bezprostredne po príprave. Z extraktu si môžete pripraviť aj kúpeľ – 100 g rastlinky povarte 15 minút v jednom litri vody a nalejte do vane s teplou vodou. Takýto kúpeľ aplikujte 1 – 2 razy do týždňa.
 • Tinktúra alebo olej z angeliky čínskej. Tinktúra sa dá pripraviť doma alebo si ju kúpite hotovú v lekárni. Pri domácej príprave zalejte 20 g rastliny 100 g 60-percentného alkoholu a nechajte lúhovať 7 – 10 dní. Potom sceďte a uložte tinktúru na tmavé miesto. Užívajte 25 kvapiek trikrát denne. Celú tinktúru spotrebujte najneskôr do pol roka.
 • Tabletky s výťažkami angeliky čínskej. Sú určené na jednoduché užitie, stačí prehltnúť a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Okrem toho, že tabletky sú z hľadiska pohodlnosti určite najlepšie na užívanie, sú v nich obsiahnuté štandardizované extrakty so zaručenou kvalitou.

Hoci pozitívne účinky užívania angeliky čínskej sú nepopierateľné, počas jej užívania v akejkoľvek forme je potrebné dodržiavať určité prestávky. Najlepšia schéma je 2 – 3 mesiace užívania a jeden mesiac prestávka. Rovnako to nepreháňajte s dávkovaním a užívajte maximálne 2000 mg denne pri extrakte 1:2. Ak to totiž preženiete s dávkovaním, môžu sa u vás prejaviť problémy v podobe zhoršenia menštruačného krvácania, tráviacich problémov či kožnej reakcie vrátane zvýšenej citlivosti kože na slnko.

Angeliku čínsku by ste nemali takisto užívať ani v prípadoch, ak:

 • ste tehotná alebo dojčíte,
 • trpíte žalúdočnými vredmi alebo zápalom obličiek,
 • máte problémy so zrážanlivosťou krvi.

Angelika čínska koreň - Megaprsia.sk

Pestovanie angeliky čínskej

Angelika čínska je nenáročná bylinka, ktorá potrebuje dostatočnú vlhkosť a najlepšie sa pestuje v polotieni. Ideálne podmienky sú teda skôr v nížinách. Keďže je to však trvalka, ktorá odoláva mrazom do teploty -5°C, v našich podmienkach sa jej príliš nedarí.

Ak sa predsa len rozhodnete vypestovať si angeliku čínsku doma, zaobstarajte si kvalitné semená a hneď po kúpe ich zasaďte. Semená totiž rýchlo strácajú svoju klíčivosť. Zasaďte ich na jeseň do dostatočne vlhkej pôdy v polotieni. Angelika čínska kvitne v júli a auguste, semená sa vytvárajú v septembri až októbri. Koreň sa zbiera až na druhý rok po zasadení.

Ako pôsobí angelika čínska na rast pŕs?

Angelika čínska obsahuje fytoestrogény, ktoré ovplyvňujú hladinu ženského pohlavného hormónu estrogén, a zabezpečuje tak prírodné zväčšenie pŕs. Vylučovanie estrogénu a iných hormónov, ktoré urýchľujú rast pŕs, ovplyvňuje konkrétne koreň angeliky čínskej. Preto sa používa ako doplnok najmä v čajoch alebo výživových doplnkoch. Tieto môžu byť určené na podporu správnej činnosti vylučovacej sústavy, zlepšenie hormonálnej hladiny všeobecne alebo špecificky na rast a spevnenie pŕs.

Na posilnenie efektu na rast pŕs je vhodné angeliku kombinovať aj s inými bylinkami. Spolu s ostatnými účinnými látkami totiž vytvára synergiu pri pôsobení na rast pŕs. Práve z tohto dôvodu odporúčame užívanie angeliky čínskej vo forme tabletiek BreastEXTRA+. Tento výživový doplnok obsahuje okrem angeliky čínskej a extrakty z ďalších rastlín, akými sú jam čínsky, fenikel, serenoa plazivá, senovka grécka či sójové izonoflavoidy. Účinnosť týchto zložiek je podporená kolagénom, ktorý má vplyv na pružnosť poprsia.

Užívanie tabletiek BreastEXTRA+ je veľmi jednoduché. Stačí užiť 2 kapsule dvakrát denne a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Prvé výsledky na sebe spozorujete už do 10 dní a do troch mesiacov si budete kupovať podprsenku s väčšími košíčkami.

Angelika čínska podprsenka - Megaprsia.sk

Zhrnutie:

 • Angelika čínska patrí medzi bylinky, ktoré vďaka svojmu obsahu fytoestrogénov pôsobia na rast pŕs.
 • Okrem toho má aj ďalšie účinky v iných oblastiach a je vhodná tak pre ženy, ako aj pre mužov.
 • Užívať sa môže ako čaj, odvar, tinktúra, olej alebo tabletky.
 • Na zväčšenie poprsia odporúčame kombináciu angeliky čínskej s inými bylinkami, ktoré obsahujú aj tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo