Podpora rastu pŕs. Ako na to?

floating-leaf
floating-leaf

Nemusíte sa zmieriť s tým, čo vám nadelila príroda

Povedzme si pravdu, okolo pŕs sa točí celý náš život. A keď nie celý, tak minimálne od puberty. Každá z nás sa už určite zamyslela nad tým, akým spôsobom prsia rastú a čo môže slúžiť ako podpora rastu pŕs.

Rast pŕs u dievčat

Prsia začínajú dievčatám rásť v puberte, konkrétne sa do ženských tvarov začínajú formovať medzi 9. – 13. rokom života. To však nie je jediná zmena, ktorá sa s prsiami počas nášho života deje. Naopak, prsia sa menia celý život. Na veľkosť a tvar vplýva napríklad aktuálna váha, tehotenstvo či dojčenia. Prsia sa však menia sa aj v priebehu mesiaca pod vplyvom menštruačného cyklu.

Podpora rastu pŕs dievča - Megaprsia.sk

Za všetko môže estrogén

Tvar a veľkosť ženských pŕs sa mení pod vplyvom ženského pohlavného hormónu estrogén. Ten zodpovedá za rast a dozrievanie pohlavných orgánov, ženské tvary, ale aj hebkú pokožku. Jeho najdôležitejšou funkciou je pripraviť ženské telo na rozmnožovanie. Skrátka, je to hormón, ktorý je zodpovedný za naše ženské charakteristické znaky.

Podpora rastu pŕs je možná

Určite ste už čítali o množstve overených krémov, ktoré vám na počkanie do niekoľkých dní pomôžu zväčšiť svoje prsia. Tie však zaručene nefungujú. Namiesto takéhoto krému môžete pokojne použiť aj indulonu.

Čo pri dlhodobom pôsobení zaberá, je správne cvičenie. V tomto prípade sa však prsia nezväčšia. Prsia sa skladajú z prsných žliaz a tuku a tie naberaním svalov nenarastú. Cvičenie však pôsobí na spevnenie poprsia. Nebudete mať ovisnuté prsia, čo môže opticky pôsobiť aj ako zväčšenie prsníkov.

Pravdou je, že jediným naozaj fungujúcim prostriedkom na rýchle zväčšenie pŕs je plastická operácia. Ako však všetci vieme, takáto operácia vám síce zabezpečí pekné prsia, ale je drahá a spája sa aj s množstvom zdravotných rizík. Okrem toho sú k dispozícii aj iné metódy, ktoré nie sú až také invazívne, ako napríklad zväčšenie pŕs kyselinou hyalurónovou. Ani toto však nie je úplne bezbolestná a bezriziková metóda. Optimálne je, ak podpora rastu prsníkov prebieha inak – zvnútra.

Pomôžte svojim prsiam zvnútra

Aby ste ovplyvnili rast prsnej žľazy, musíte na ňu pôsobiť zvnútra. Princíp je vlastne veľmi jednoduchý. Prsiam treba dodávať také látky, ktoré sú svojou štruktúrou podobné hormónu estrogén, ktorý je zodpovedný za rast pŕs. Takéto látky nazývame fytoestrogény a obsahuje ich množstvo byliniek. Užívanie takýchto byliniek vyvoláva interné procesy, ktoré aktivujú receptory estrogénov v prsníkoch. Tie sa následne začínajú opäť rozvíjať ako v puberte.

Najlepšia podpora rastu pŕs je zvnútra, ideálne bylinkami.

Čo pomáha na rast pŕs?

Najlepšie výsledky pri zväčšovaní pŕs sa pritom ukázali u týchto byliniek:

  • angelika čínska – výrazne podporuje produkciu estrogénu, normalizuje ženský reprodukčný a hormonálny systém a účinne pôsobí na zväčšovanie pŕs,
  • fenikel – upravuje hormonálnu rovnováhu,
  • jam čínsky – prispieva k rovnováhe ženských pohlavných hormónov a podporuje prekrveniu hrudníka, čo pomáha prenosu živín do pŕs,
  • serenoa plazivá – ovplyvňuje činnosť reprodukčných orgánov a vďaka obsahu prolaktínu zvyšuje frekvenciu delenie buniek v prsných žľazách a napomáha ich zväčšeniu,
  • senovka grécka – bylinka oddávna používaná pri problémoch s dojčením tiež podporuje rast prsníkov,
  • sója – konkrétne sójové izoflavonoidy sú najvýznamnejšie fytoestrogény, ktoré sa viažu najmä na estro receptory priamo v tkanivách pŕs, čím spôsobujú ich rast a spevnenie.

Podpora rastu pŕs sója - Megaprsia.sk

Takéto bylinky dokážete zohnať alebo sama vypestovať aj v našich zemepisných šírkach. Ak však uprednostňujete pohodlnejšiu cestu, nájdete ich aj v podobe výživových doplnkov.

Tabletky na rast pŕs BreastEXTRA+ obsahujú výťažky zo všetkých uvedených byliniek. Prípravok je navyše obohatený o kolagén, ktorý pomáha udržiavať pokožku pružnú. Užívanie je potom veľmi jednoduché, stačí užiť dve kapsule dvakrát denne a zapiť dostatočným množstvom tekutín.

Zhrnutie:

  • Podpora rastu pŕs je možná – najlepšou cestou je užívanie byliniek s obsahom fytoestrogénov.
  • Medzi najúčinnejšie bylinky patria anelika čínska, fenikel, jam čínsky, serenoa plazivá, senovka grécka a sója.
  • Pohodlné užívanie byliniek v jednom prípravku predstavujú tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo