Senovka grécka – zázračný prostriedok na rast pŕs

floating-leaf
floating-leaf

Senovka grécka preukázateľne podporuje rast prsníkov

Senovka grécka patrí k najviac odporúčaným prostriedkom na rast pŕs. Extrakty z nej sa využívajú v rôznych výživových doplnkoch, ktoré sú určené na tento účel.

Čo je senovka grécka?

Senovka grécka, známa aj pod názvami fenugreek, grécke seno, senenka grécka, semeno kozorožcové, pískavice, či latinským označením trigonella foenum-graecum, je jednoročná bylinka z čeľade bôbovitých resp. motýľokvetých. Dorastá do výšky 20 – 50 cm a má trojpočetné listy vajcovitého tvaru. Kvitne najmä počas mesiacov júl a júl bledožltými kvetmi a plody sú struky s početnými semenami. Senovka grécka je silne aromatická a veľmi medonosná.

Senovke sa darí najmä v Grécku, odkiaľ pochádza aj jej názov, ale aj v iných krajinách, napríklad v Turecku, Maroku, Indii, Číne Francúzsku, Nemecku, ale aj Poľsku.

Účinky senovky na podporu rastu pŕs sú známe už veľmi dávno. Niektoré pramene dokonca uvádzajú, že ide o jedinú rastlinu, ktorá dokáže prsia zväčšiť naozaj. Nie je to síce úplne pravda, ale spomedzi všetkých byliniek na rast pŕs má práve senovka grécka najvyššiu koncentráciu účinných rastlinných látok.

Účinky senovky na podporu rastu pŕs sú známe už veľmi dávno.

Ako prostriedok na zväčšenie pŕs je pomerne lacný, ale zároveň účinný. Za tento jej účinok je zodpovedná látka s názvom diosgenín, ktorá sa používa pri výrobe umelých foriem estrogénu. Jej účinok spočíva v tom, že podporuje rast nových prsných buniek. Zväčšuje tak nielen veľkosť, ale aj objem pŕs. Senovka navyše zlepšuje aj pevnosť prsníkov stimulovaním produkcie estrogénu a progesterónu. Jednoducho povedané, so senovkou máte naozaj šancu dosiahnuť tak vytúžené pekné prsia.

Senovka grécka semená - Megaprsia.skSenovka grécka má však zároveň aj ďalšie liečivé účinky:

 • používa sa pri liečbe cukrovky – prispieva k správnemu metabolizmu cukrov a inzulínu,
 • pomáha pri horúčke, kašli, zápaloch priedušiek, bolestiach v krku,
 • podporuje obranyschopnosť a imunitu organizmu,
 • pôsobí ako antioxidant – spomaľuje starnutie a pomáha predchádzať chorobám,
 • podporuje trávenie – pomáha pri nadúvaní a hnačkách, podporuje chuť do jedla,
 • pozitívne pôsobí na srdcovo-cievny systém – používa sa pri anémii, lieči vysoký krvný tlak, znižuje hladinu cukru v krvi, zlepšuje látkovú výmenu a prietok krvi,
 • znižuje riziko vzniku obličkových kameňov,
 • pozitívne pôsobí pri liečbe ekzémov a iných kožných ochorení,
 • vyrovnáva hladinu hormónov – odstraňuje negatívne sprievodné znaky menopauzy a predmenštruačného syndrómu,
 • uľavuje od bolesti svalov,
 • pomáha pri tvorbe materského mlieka dojčiacich matiek,
 • používa sa tiež ako ženské afrodiziakum.

Ako môžete senovku grécku užívať?

 • Pasta zo senovky gréckej. Zmiešajte 2 polievkové lyžice prášku senovky gréckej s trochou vody, čím vytvoríte pastu. Pozor na množstvo vody, aby vám namiesto pasty nevznikol riedky roztok. Touto si následne masírujte prsia aspoň 10 minút dvakrát denne krúživými pohybmi. Pastu nechajte na prsiach zaschnúť a následne zmyte. Účinok takejto pasty bude určite väčší ako účinok krémov na zväčšenie pŕs.

Náš tip: Ak nemáte k dispozícii hotový prášok, vyrobte si ho priamo zo semien. Semená očistite, opražte a po ich vychladnutí ich mixérom rozmixujte na prášok.

 • Olej zo senovky gréckej. Senovku grécku môžete využiť aj ako olejovú masáž. Potrebujete na to olej zo senovky gréckej, ktorým budete masírovať prsia približne 15 minút denne.
 • Roztok zo semien senovky gréckej. Namočte senovku cez noc do vody a ráno použite vzniknutý roztok na masírovanie pŕs.
 • Čaj zo senovky gréckej. Čaj zo senovky môžete pripraviť priamo zo semien. Očistite ich a umyte a rozmixujte na prášok. Použite 2 čajové lyžice prášku, ktoré rozmiešate v teplej vode. Miešajte aspoň jednu minútu a pred vypitím nechajte 15 minút odstáť. Čaj pite dvakrát denne.
 • Klíčky zo senovky gréckej. Nechajte semená senovky naklíčiť, najlepšie na kúsku vlhkej vaty. Takto pripravené klíčky pridajte do stravy. Podporí vás to vo vašej ceste k väčším prsiam.

Senovka grécka klíčky - Megaprsia.sk

Má užívanie senovky nejaké obmedzenia?

Senovka grécka na rast pŕs je prírodný produkt a ak sa užíva podľa pokynov, nespôsobuje vedľajšie účinky.

Ak však senovku užívate nadmerne, môže dôjsť k hormonálnej nerovnováhe tým, že sa hladina estrogénu neúmerne zvýši. Môže tak ovplyvniť menštruačný cyklus a iné metabolické telesné funkcie. Takisto aj pri nadmernom masírovaní pastou alebo olejom môže dôjsť k pocitu pálenia. Skrátka, všetko s mierou, nič netreba preháňať.

Ako sa senovka grécka pestuje?

Pre pestovanie senovky gréckej použite ľahkú vápnitú pôdu s dostatočnou spodnou vlahou, v slnečnej chránenej polohe. Semená vysejte na jar priamo na pole do plných riadkov.

Po dozretí sa zbierajú semená senovky. Keď už dozrela väčšina strukov, pokoste celé rastliny, poviažte do snopov, nechajte uschnúť a následne vymláťte.

Takto získané semená majú horkú chuť. Tá sa však dá zmierniť, ak ich opražíte na panvici. Takto upravené semená uskladnite v uzavretej nádobe v tmavej a suchej miestnosti. Semená pravidelne miešajte, aby nedošlo k ich spleseniu.

Užívajte senovku ako súčasť výživových doplnkov

Nie, na ceste k veľkým a plným prsiam naozaj nemusíte podstúpiť procedúru pestovania. Existujú aj jednoduchšie spôsoby. Buď si kúpite hotové semená či prášok, alebo siahnete po výživových doplnkoch, ktoré extrakty zo senovky obsahujú. Vo väčšine prípadov ide o tablety senovky gréckej.

Užívanie tabliet má svoje nesporné výhody. Okrem pohodlnosti užívania spočívajú aj v tom, že v tabletkách sú štandardizované extrakty so zaručenou kvalitou. Významným zdrojom senovky gréckej sú aj tabletky na rast pŕs BreastEXTRA+. V dennej dávke obsahujú tabletky 240 mg senovky gréckej. Účinok senovky gréckej je navyše podporený extraktami z iných rastlín s obsahom fytoestrogénov, ktorými sú jam čínsky, fenikel, angelika čínska, serenoa plazivá a sója. K pružnosti pokožky vašich pŕs prispeje aj pridaný kolagén.

Dávkovanie je veľmi jednoduché – stačí užiť 2 tabletky dvakrát denne a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Prvé výsledky spozorujete na sebe už v priebehu 10 dní užívania. Aby ste dosiahli trvalé výsledky, odporúčame vám v pravidelnom užívaní pokračovať po dobu 3 mesiacov.

Zhrnutie:

 • Senovka grécka patrí k najviac odporúčaným prostriedkom na rast pŕs.
 • Môžete ju používať ako pastu, olej, roztok, čaj či klíčky.
 • Extrakty zo senovky obsahujú výživové doplnky na rast pŕs, akými sú tabletky BreastEXTRA+.

 

 

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo