Poznáte fenikel? Pomáha aj pri raste pŕs

floating-leaf
floating-leaf

Konzumácia feniklu pomôže zväčšiť vaše prsia

Prsia môžete zväčšiť rôznymi spôsobmi. Ten najlepší je však prírodný spôsob. Objavte tajomstvo feniklu a jeho účinky na rast pŕs.

Prečo práve fenikel?

Fenikel zrejme poznáte ako čerstvú zeleninu alebo korenie. Alebo v podobe čaju, ktorý ste servírovali svojim malým deťom na uvoľnenie vetrov 😉

Fenikel je rastlina zo skupiny zelerovitých. Pripomína trochu zeler, trochu kôpor, trochu cibuľu a má veľmi špecifickú vôňu. Jeho chuť je podobná trochu anízu i kôpru. Fenikel obľubuje zásaditú pôdu bohatú na fosfor a vápnik, vlahu a teplo – najlepšie sa mu teda darí najmä v južných oblastiach. Veď aj pochádza zo Stredomoria. Pestovali ho dominikánski mnísi v Taliansku a odtiaľ sa neskôr rozšíril do celého sveta.

Fenikel je už oddávna známy svojimi pozitívnymi liečivými účinkami na ľudský organizmus:

 • používa sa pri liečbe kašľa a boji proti baktrriálnym, kvasinkovým a hubovým ochoreniam,
 • pomáha pri chudnutí,
 • znižuje hladinu cholesterolu,
 • pomáha pri zápaloch močových ciest,
 • posilňuje imunitu,
 • odvodňuje organizmus,
 • detoxikuje črevá a pomáha pri zápche,
 • uvoľňuje trávenie u detí.

Týmito liečivými účinkami disponuje fenikel vďaka obsahu užitočných látok. Semená obsahujú draslík a horčík, hľuza vitamíny C, B a vlákninu. Prítomné sú aj horčík, vápnik, železo a meď.

Fenikel obsahuje tiež látky, ktoré sa nazývajú fytoestrogény. Je to vlastne prírodná obdoba ženského hormónu estrogén. Fenikel obsahuje anetol, dianethol a photoanethol, ktoré zvyšujú hladinu estrogénu v tele. Práve z tohto dôvodu sa fenikel radí k potravinám, ktoré sa používajú aj na podporu rastu pŕs a tiež produkcii mlieka u dojčiacich mamičiek.

Fenikel obsahuje fytoestrogény, ktoré preukázateľne prispievajú k rastu pŕs.

Fenikel semená - Megaprsia.sk

Ako fenikel pripraviť?

Fenikel môžete konzumovať v rôznych podobách – surový, varený, grilovaný či pečený. Dá sa spotrebovať celá jeho nadzemná časť. Stonky sa používajú do polievky, do listov môžete zabaliť rybu, hľuzy opekať na grile alebo pridať do šalátov. Semená sa zas používajú pri výrobe nápojov, ako džin či absint, ale aj ako korenie do chleba, omáčok či koláčov.

Najeefektívnejšie účinky na rast pŕs má však fenikel v podobe čaju. Na rast pŕs sú totiž najvhodnejšie semená feniklu, z ktorých sa čaj pripravuje.

Fenikel čaj - Megaprsia.sk

 • Feniklový čaj. Rozdrvte lyžicu feniklových semienok, zalejte horúcou vodou, nechajte lúhovať 10 – 15 minút a preceďte. Fenikel je prirodzene sladký, preto čaj nemusíte ani sladiť. Takýto nápoj pite raz do dňa počas dvoch týždňoch. Potom kúru prerušte a opakujte znovu po mesačnej prestávke. Niektoré recepty odporúčajú skombinovať fenikel so senovkou gréckou.
 • Pečený fenikel. Fenikel môžete pokojne aj upiecť, napríklad v zaujímavej kombinácii s pomarančom. Fenikel nakrájajte na menšie časti a nechajte odstáť v miske s ľadovou vodou. Preložte ho do zapekacej misy, pridajte mesiačiky z pomaranča a pomarančovú šťavu a navrch pridajte čerstvý tymián a vlašské orechy. Podlejte bielym vínom, osoľte, okoreňte a polejte olivovým olejom a pečte v rúre asi 40 minút.
 • Šaláty, omáčky a prívarky. Feniklom tiež môžete ochutiť aj iné jedlá. Aj keď feniklový čaj je na rast pŕs najúčinnejší, aj týmito jedlami ho môžete podporiť.

Feniklu by ste sa mali vyhnúť len v prípade, ak ste tehotná. Takisto ho užívajte s mierou, ak patríte k ľuďom s diagnózou diabetes, pretože obsahuje dosť cukru.

Fenikel si môžete vypestovať aj doma

Fenikel na rast pŕs si môžete vypestovať aj doma. Pestovanie feniklu nie je nič náročné. Pohodlne ho vypestujete aj vo vlastnej záhradke. Vysejte ho medzi júnom a júlom do vopred pripravených riadkov v rozostupe minimálne 50 centimetrov. Pôda by nemala byť piesčitá ani ílovitá. Už po dvoch týždňoch by ste mali fenikel vidieť z riadkov vyrastať. Fenikel zalievajte pravidelne aspoň štyrikrát do týždňa až kým z neho do septembra nevyrastie mohutná rastlina s výškou 1,5 až 2,5 metra. Keď fenikel odkvitne, na vetvičkách vzniknú semienka, ktoré pripomínajú rascu. Semeno pozbierajte tesne pred dozretím a ešte ho dosušte. Ak zbierate hľuzu, odrežte ju aj časťou stonky.

Aby ste však dosiahli pekné prsia, nemusíte pestovať fenikel doma. Semienka si môžete jednoducho zakúpiť vo vybraných obchodoch. Ak však nie ste stavaná na to, aby ste si pravidelne varili čaj zo semienok, máme pre vás ešte jedno jednoduchšie riešenie.

Fenikel rastlina - Megaprsia.sk

Fenikel ako súčasť výživových doplnkov

Fenikel je totiž súčasťou viacerých výživových doplnkov, ktoré sú určené na rast pŕs. Takýmto prípravkom sú aj tabletky BreastEXTRA+, ktoré okrem výťažkov z feniklu obsahujú aj ďalšie prírodné zložky s obsahom fytoestrogénov. K rastu vašich pŕs tak prispeje nielen fenikel, ale aj senovka grécka, angelika čínska, jam čínsky, serenoa plazivá a sója v kombinácii s kolagénom, ktorý sa postará o pružnosť vašej pokožky. Výhodou tabletiek je to, že obsahujú štandardizované extrakty so zaručenou kvalitou.

Tabletky BreastEXTRA+ prispejú nielen k zväčšeniu vašich pŕs, ale aj k spevneniu pŕs a ich ideálnemu vytvarovaniu. Ich užívanie je pritom veľmi jednoduché. Stačí užiť 2 kapsule dvakrát denne a zapiť dostatočným množstvom tekutín. Prvé výsledky na sebe spozorujete už v priebehu 10 dní užívania. Po niekoľkých týždňoch budú zmeny už naozaj významné a prejavia sa napríklad na veľkosti podprsenky, ktorú nosíte.

Zhrnutie:

 • Fenikel patrí medzi rastliny s obsahom fytoestrogénov, ktoré prispievajú k rastu pŕs.
 • Môžete ho piť ako čaj, ochucovať nimi jedlá alebo ho užívať v podobe výživových doplnkov.
 • Výťažky z feniklu obsahujú tabletky na rast pŕs BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo