Sójové izoflavonoidy pomáhajú zväčšiť prsia

floating-leaf
floating-leaf

Sója a sójové izoflavonoidy pôsobia ako prírodné fytoestrogény

Ako už iste viete, k zväčšeniu prsníkov prispieva aj konzumácia niektorých byliniek a potravín. Patrí k nim aj sója, ktorá obsahuje sójové izoflavonoidy.

Čo sú sójové izoflavonoidy?

Ako už samotný názov napovedá, sójové izoflavonoidy (v niektorých zdrojoch uvádzané tiež ako sójové izoflavóny) sú látky obsiahnuté v sóji. Sú to teda látky rastlinného pôvodu, ktoré sa štruktúrou podobajú ženským hormónom. Sójové izoflavonoidy teda pôsobia ako prírodné fytoestrogény, ktoré pôsobia na receptory v prsníkoch, následkom čoho dochádza k ich rastu.

Sójové izoflavonoidy sú látky obsiahnuté v sóji, ktoré pôsobia ako fytoestrogény.

Mimochodom, sója okrem sójových izoflavonoidov obsahuje aj bielkoviny nevyhnutné pre správny vývin svalovej hmoty, vitamín E, horčík, železo a veľké množstvo vápnika. Okrem rastu prsníkov majú teda aj iné blahodárne účinky na zdravie:

 • pôsobia ako antioxidant a podieľajú sa aj na prevencii vzniku nádorových ochorení,
 • pomáhajú regulovať hormonálnu rovnováhu v menopauze,
 • pozitívne pôsobia na srdcovo-cievny systém – znižujú hladinu cholesterolu, upravujú krvný tlak, slúžia ako prevencia pred infarktom a mozgovou príhodou,
 • zlepšujú mineralizáciu kostí a zabraňuje odbúravaniu kostnej hmoty,
 • zrýchľujú metabolizmus a bojuje proti cukrovke,
 • podporuje detoxikáciu pečene,
 • zlepšujú pamäť a iné psychické funkcie,
 • majú protizápalový účinok.

Sójové izoflavonoidy produkty - Megaprsia.skAko konzumovať sóju?

Pre rast prsníkov sa odporúča konzumovať aspoň jedna kompótová miska sójových bôbov denne. Pripravte si ich samozrejme tak, aby vám čím najviac chutili. Najjednoduchší recept je uvariť sójové bôby v malom množstve slanej vody alebo ju cez noc nechať namáčať. Potom ich upražte na panvici a dobrôtka na chrumkanie je na svete.

Medzi vynikajúce produkty zo sóje však patria aj tofu, sójové mlieko, sójové lupienky alebo tempeh. Dajú sa pripraviť na tisíc spôsobov a sú veľmi chutné. Môžete ju použiť ako náhradu mäsa napríklad v sviečkovej či použiť ako výborný doplnok k zelenine, napríklad s brokolicou či ľadovým šalátom.

Veľa možností vám poskytuje aj tofu. Vďaka svojej neutrálnej chuti sa dá kombinovať s rôznymi jedlami. Môžete ho použiť do šalátov, ako prílohu k jedlu alebo ho jednoducho ugrilovať.

Pestovanie sóje

Sója pochádza z Číny, kde sa pestuje už viac ako tri tisícročia. Pestuje sa však aj na Slovensku, a to dokonca už od 19. storočia. Ak si ju chcete vypestovať doma, treba dodržiavať zásady pestovania strukovín. Sóju vysejte koncom apríla do riadkov vzdialených asi 30 cm. Spočiatku ju treba okopávať a zbavovať buriny. Sója dozrieva na rozhraní augusta a septembra – vtedy treba sóju pokosiť hneď zrána, keď sú ešte struky uzavreté. Kríky sa dosušte na slnku, a potom ich vymláťte alebo ručne vylúpte.

Sójové izoflavonoidy sójové bôby - Megaprsia.sk

Ako dlho môže zväčšenie pŕs trvať?

Pri konzumácii sóje môže proces viditeľného zväčšenia prsníkov trvať asi pol roka. Avšak pozor, neplatí, že čím viac sóje zjete, tým rýchlejšie vám prsia narastú. Proces pestovania v domácich podmienkach je takisto veľmi zdĺhavý. Najjednoduchšie je siahnuť po hotových produktoch zo sóje. Na trhu sú k dispozícii aj rôzne výživové doplnky, ktoré obsahujú extrakty zo sóje. Ich výhodou je to, že obsahujú štandardizované extrakty so zaručenou kvalitou.

Takýmto výživovým doplnkom sú aj tabletky na rast pŕs BreastEXTRA+. V jednej dennej dávke obsahujú 180 mg sójových izoflavonoidov. Okrem toho však obsahujú aj ďalšie účinné zložky, ktoré účinok sójových izoflavonoidov ešte posilňujú. Sú to bylinky na rast pŕs, ako sú jam čínsky, fenikel, angelika čínska, serenoa plazivá a senovka grécka. Pridaný kolagén sa stará o pružnosť pokožky pŕs.

O účinnosti tabletiek hovoria skúsenosti žien, ktoré vyskúšali BreastEXTRA+. 91 % z nich potvrdilo viditeľný nárast veľkosti pŕs počas prvých troch týždňoch. 97 % žien sa zväčšili prsia o jednu plnú veľkosť košíčka do 3 mesiacov.

Zhrnutie:

 • Sója obsahuje sójové izoflavonoidy, ktoré sa štruktúrou podobajú ženským hormónom.
 • Sú preto zodpovedné za rast ženských pŕs.
 • Pre rast pŕs môžete konzumovať produkty zo sóje alebo sa spoľahnúť na tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo