Zväčšenie pŕs vlastným tukom, počuli ste už o ňom?

floating-leaf
floating-leaf

Namiesto zväčšenia pŕs vlastným tukom vyskúšajte radšej tabletky BreastEXTRA+

Zväčšenie pŕs vlastným tukom je operačný spôsob zväčšovania prsníkov, pri ktorom sa nepoužívajú umelé látky ako silikónové implantáty alebo kyselina hyalurónová. Práve tomuto spôsobu zväčšovania prsníkov sa dnes venuje oveľa väčšia pozornosť ako v minulosti.

Ako prebieha zväčšenie pŕs vlastným tukom?

Zväčšenie prsníkov prebieha na základe vlastného tuku a kmeňových buniek, ktoré sa najčastejšie získavajú z kostnej drene alebo tukového tkaniva. Na získanie potrebného množstva tukového tkaniva sa tuk najčastejšie odsáva liposukciou z brucha, stehien, zadku a bokov. Tieto sa potom upravujú v laboratóriu. Jedna časť sa zbaví nevhodných látok a z druhej časti sú extrahované kmeňové bunky.

Kmeňové bunky vo všeobecnosti zabezpečujú regeneráciu poškodených tkanív v organizme. Dokážu sa premeniť na bunky kostí, svalov, nervového či tukového tkaniva. Práve z tohto dôvodu sa kmeňové bunky a vlastný tuk môžu využívať aj v plastickej chirurgii ako prirodzená výplň pri zväčšovaní prsníkov.

Aké sú výhody zväčšenia pŕs vlastným tukom?

V porovnaní s ostatnými operačnými spôsobmi zväčšovania prsníkov prináša so sebou zväčšenie prsníkov vlastným tukom niekoľko výhod.

  • Plastická operácia bez chémie. Kmeňové bunky sa nachádzajú v rôznych tkanivách a orgánoch, a sú teda telu úplne prirodzené – na rozdiel od silikónov a iných chemických látkach používaných pri iných operačných postupoch, ktoré predstavujú vyššie riziko.
  • Najbezpečnejší spôsob augmentácie. Silikónové implantáty nemusí organizmus prijať, môžu prasknúť a je potrebné po určitom čase vymeniť. Takéto riziká pri vlastnom tuku neexistujú, pretože ide o váš vlastný genetický materiál. Operácia sa navyše vykonáva len v lokálnej anestéze.
  • Pri operácii nevznikajú jazvy. Tukové tkanivo s kmeňovými bunkami sa implantuje pomocou injekčnej ihly, na prsníku teda zostane iba vpich, ktorý sa o niekoľko dní zrastie. Pri vkladaní silikónových implantátov naproti tomu ostávajú viditeľné jazvy.

Zväčšenie pŕs vlastným tukom

Má to aj nevýhody?

Samozrejme. Ako každá operácia, aj s touto sú spojené možné problémy, a to najmä:

  • Potrebná rekonvalescencia. V porovnaní s rekonvalescenciou po implantácii silikónov, kde je potrebná niekoľkodňová hospitalizácia a rôzne obmedzenia po dobu 2 mesiacov od operácie, zväčšovanie prsníkov so sebou prináša oveľa menšie obmedzenia. Aj tak však musíte rátať s 2-3 dňovými oddychom po vykonanej liposukcii. S úplným zostavením rátajte po približne 2 týždňoch.
  • Bolesť. Najmä prvé vpichy ihlou s lokálnou anestézou môžu byť bolestivé, následne by už ste bolesť cítiť nemali.
  • Obmedzenia po operácii. Okrem uvedeného dvojtýždňového kľudového režimu sa 2-3 týždne vstrebávajú vzniknuté modriny a opuchy. Štyri týždne po operácii by ste mali nosiť elastické spodné prádlo. Niekoľko dní po zákroku by ste tiež nemali spať na bruchu.

Ceny plastických operácií so silikónovými implantátmi alebo vlastným tukom sú v súčasnosti porovnateľné.

 Video – tukový transfer

Pozrite si ako prebieha operácia, pri ktorej dochádza k tukovému transferu do rôznych častí tela a zväčšeniu pŕs vlastným tukom. Ak máte slabší žalúdok, video neodporúčame.

Dá sa to aj inak?

Áno. Väčšie prsia môžete získať aj inak. Nemusíte absolvovať hneď plastickú operáciu. Okrem cvikov na zväčšenie pŕs, masáží a dodržiavania pitného režimu vám pomôžu aj výživové doplnky na prírodnej báze, akými sú tabletky BreastEXTRA+.

Pomocou tabletiek na zväčšenie pŕs BreastEXTRA+ dosiahnete väčšie prsia naozaj prirodzenou cestou. Komplex bylín a prírodných látok obsiahnutých v tabletkách zabezpečuje  rast pŕs, spevnenie pŕs a ich ideálne vytvarovanie. Tabletky obsahujú iba prírodné látky, neobsahuje hormóny, chemikálie, farbivá ani konzervanty, nemusíte sa preto obávať akýchkoľvek vedľajších účinkov.

Zabudnite teda na plastické operácie, s ktorými sa spája množstvo rizík, stavte radšej na prírodu a výživové doplnky.

Čo povedať na záver?

  • Zväčšenie pŕs vlastným tukom je v súčasnosti preferovanou operačnou metódou zväčšenia pŕs.
  • Plastické operácie so sebou prinášajú množstvo rizík.
  • Siahnite radšej po výživových doplnkoch na prírodnej báze, akými sú tabletky BreastEXTRA+.

Magazíny
ktoré o nás napísali

Logo
Logo
Logo
Logo
Logo
Logo